Türk Hava Yolları Tallinn ve Vilnüs Seferleri 0

Türk Hava Yolları İstanbul- Tallinn (TLL)- Vilnüs (VNO)-İstanbul seferleri haftada 3 frekans olarak planlanmış olup, 11 Haziran 2013 tarihi itibarıyla başlamıştır.

Tallinn; modern çağda Orta Çağ büyüsü…

Estonya’nın başkenti ve en önemli liman kenti olan Tallinn, Baltık Denizi kıyısında, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’nin güneyinde yer alıyor. Küresel bir kent olarak adlandırılan Tallinn, dünyanın en gelişmiş 10 dijital kenti arasında listeleniyor. Şehrin tarihi merkezi UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alıyor. Turku (Finlandiya) ile birlikte 2011 yılı Avrupa Kültür Başkenti seçilen kent, ayrıca Kuzey Avrupa’nın en eski başkenti unvanına sahip. Tallinn’in iki eski kasabası ve aynı zamanda iki önemli cazibe merkezi Lower Town ve Toompea yürüyerek kolaylıkla keşfedilebilir nitelikte. Pirita ve Kadriorg etrafında yeralan doğu semtleri ve Rocca al Mare’de bulunan, Estonya’nın kırsal kültür ve mimari çehresini muhafaza eden Estonya Açık Hava Müzesi de görülmeye değer. 

Avrupa’da tarihe uzanan zaman tüneli, Vilnius…
Litvanya’nın güneydoğusunda yeralan Vilnius, Baltık ülkelerinin Riga’dan sonra en büyük ikinci kenti. Tarihi merkezinin eşsiz mimarisi ile tanınan Vilnius, 1994 yılında UNESCO Dünya Mirası listesinde ilan edilirken, 2009 yılında Avusturya’nın Linz şehri ile birlikte, Avrupa Kültür Başkenti seçildi. 

Farklı mimarisi ile kozmopolit bir şehir olan Vilnius, tarihi merkezi ile Avrupa’nın en büyüklerinden biri olmakla birlikte, en değerli kültürel ve tarihi alanlar bu bölgede görülebiliyor.

Uçuş no Başlangıç Bitiş Günler Kalkış Varış
TK1355 11 Haziran 26 Ekim Salı,Perşembe, Cumartesi Istanbul 11:00 Tallinn 14:20
TK1355 11 Haziran 26 Ekim Salı,Perşembe, Cumartesi Tallinn 15:20 Vilnüs 16:45
TK1355 11 Haziran 26 Ekim Salı,Perşembe, Cumartesi Vilnüs 17:45 Istanbul 20:10

Kaynak: Turizmhaberleri.com

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.