Turizm Şirketleri için 5 Yeni Yıl Kararı 0

Yeni yıl kararları için çok mu erken? Büyük olasılıkla; fakat seyahat endüstrisinde ivme kazandığınızda karşılığını her zaman alırsınız.

Buna ek olarak, geleneksel olarak “forma girme” ve “daha sağlıklı beslenme” kısmını da dahil etmek zorunda değilsiniz. Sonuç olarak işletme hedefleriniz belirleyeceğiniz kişisel hedeflerden daha erişilebilirdir.

Seyahat işletmenizin hedefleri için biraz ilham almaya mı ihtiyacınız var? İşte size, seyahat markanızın 2017 yılından en iyi şekilde yarar sağlamak için benimsemesi gerektiğini düşündüğümüz 5 yeni yıl kararı.

1) Müşterilerinizle Şimdi Bağlantıya Geçmeye Başlayın

Bazı gezginler bahar ve yaz seyahatlerini yeni yıla girdikten hemen sonra planlamaya başlayacaklar. Sojern’in 2016 Seyahat Trendleri Raporu’na göre; Avrupa için ortalama seyahat planlama süresi 73 gün sürüyor. Birleşik Krallık’ta ise bu süre ortalama olarak 83 gün sürüyor, söz konusu seyahat olduğunda İngiliz tatilciler Avrupa’daki en organize tatilcilerden. Bu tür insanlar için hatta daha erken planlama yapmaya başlayanlar için bile, şimdi onları bağlamayı denemek için harekete geçme zamanı.

2) Yeni Bir Şeyler Deneyin

Eğer, Y kuşağı hedef kitlenizin büyük bir bölümünü oluşturuyorsa, neden seyahat markanızın 2017’de Snapchat’ e kaydolmasını istemeyesiniz ki? Snapchat, 35 yaşın altındakilerin %70’ini oluşturan Y kuşağı arasında en hızlı büyüyen sosyal medya ağı. Onlar günlük ve deneyimsel özellikli şeyleri seviyorlar, bunun seyahat markanızda işe yaramasını sağlayabilir misiniz?

3) Mobilde Her şeyinizi Ortaya Koyun

Eğer 2017 yılında tamamıyla kendinizi adayacağınız bir trend varsa, o da kendinizi mobil hale getirmektir. Emin olduğumuz bir şey varsa, daha küçük cihazlardan yapılan rezervasyon sayılarında artış sürmeye devam edecek. Halen masaüstü bilgisayarlardan rezervasyon yapmayı tercih eden gezginler olsa da mobil cihazlardan rezervasyona geçiş çok uzun sürmeyecek.

4) Fenomen Pazarlama (Influencer Marketing) ile Uğraşın

Hatırlı pazarlama ya da Fenomen pazarlama,tartışmasız olarak pazarlamada 2016 yılı için endüstride saygı duyulan bireylerden istifade etmek amacıyla tüm şekil ve boyutlardaki markaların en yeni trendi olmuştu. Bu taktik seyahat markaları için özellikle ilgi uyandıran bir taktik, sık seyahat edenlerin %88’i “otantik seyahat deneyiminin” onlar için önemli olduğunu belirtiyor. Hatırlı pazarlama, seyahat markalarının kendilerini müşterilerinin gözünde otantik bir konuma getirmeleri için çok önemli bir fırsat.

5) Verilere Daha Fazla Dayanmak

Pazarlamanızda gerçekten varsayımsal olarak hareket etmeye ihtiyacınız yok, günümüzde müşteri verileri teknoloji aracılığıyla toplanabilir halde. Verilerin ortaya konulmasının her zaman kolay olmadığını biliyoruz; ancak doğru çözümleri seçerseniz seyahat işletmenizden önemli bilgileri elde etmek hiçbir şekilde sorun olmayacaktır.

Görsel: iStock / XXXLarge

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.