Tur ve Aktivite Uzmanı Tiqets’e 23 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım 0

12 Aralık’ta Uzakrota Travel Summit sahnesinde de olacak tur ve aktivite uzmanı Tiqets, 23 milyon dolar değerinde yeni bir yatırım aldı.

Geçen yıl Mayıs ayında gerçekleşen en son nakit desteğinde şirkete 17 milyon dolarlık daha destek gelmişti. Son yatırım turu, mevcut hissedarların katılımıyla HPE Growth Capital tarafından yönetildi. Yeni sermaye, Amsterdam merkezli Tiqets’in ileri teknolojiler geliştirmesine ve büyümesine devam etmesini sağlayacak.

Firma, dört yıl önce tüketicilerin müzelere ve eğlence merkezlerine giriş biletlerini sorunsuz bir şekilde rezerve etmelerine ve mekanların dünya çapında bir kitleye ulaşmaları için mobil teknolojiye erişim sağlamalarına yardımcı olmak üzere kurulmuştu.

140 şehirde 2.000’den fazla mekanla bağlantı kuran Tiqets, şimdilerde, PhocusWright’a göre 160 milyar dolar olan tur ve aktiviteler sektörünün bir parçası olan 60 milyar dolarlık bir pazarda dünya lideri olduğunu iddia ediliyor.

Expedia Kurucu Başkanı ve AA CEO’su Simon Breakwell; “Şirket olağanüstü bir platform oluşturdu. Müşterilerimize, en iyi ortaklara erişim için benzersiz gerçek zamanlı bağlantıyla birlikte dünyanın en popüler müzelerinden ve cazibe merkezlerinden harika bir yer ve seçenek sunabiliyoruz. Tiqets’in büyümesi olağanüstü, inanılmaz derecede ürün odaklıyız ve sonuç olarak, sektörde benzeri olmayan sermaye verimliliği seviyelerinde ölçeklenebilir hale geldik. Ekibin pazar ihtiyaçlarına yönelik büyük bir anlayışla sürekli olarak yenilik için nasıl çaba gösterdiğine büyük bir saygı duyuyorum” dedi.

İcra Kurulu Başkanı Luuc Elzinga ise; “Tiqets son yıllarda teknolojisine büyük yatırımlar yaptı, bu yatırımların karşılığını da aldı. Müşterilerimizin %70’inden fazlası mobil cihazlardan rezervasyon yaparken, bunu devam ettireceğiz ve mobil rezervasyon deneyimimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Kendi B2C platformumuza ek olarak, müşteri deneyimini iyileştirmek için en iyi çözümleri geliştirerek, onlara yerinde dönüşüm sağlamaya yardımcı olan ve müşteri yaşam boyu değerini artıran teknolojiler sağlayarak mekanları destekliyoruz” diyerek ekledi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.