Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Londra merkezli Festicket için yatırım turu, Beringea tarafından yönetildi ve ayrıca Jaguar Land Rover’ın girişim sermayesi InMotion Ventures ve Channel 4’ün Ticari Büyüme Fonu gibi bir dizi girişim fonu da tura dahil oldu.

Yatırım turu sonunda, Beringea Yatırım Direktörü Eyal Malinger da, çevrimiçi güzellik bakım platformu Treatwell’in baş işletme sorumlusu olan Ben Leaver gibi Festicket’ın Yönetim Kurulu’na katılacak. Şirket, almış olduğu bu yatırım ile birlikte Kuzey Amerika ve Asya’da genişlemeye ve aynı zamanda etkinlik yelpazesini artırmaya odaklacak.

Kurucu ve CEO Zack Sabban, bu son yatırımın daha fazla dikey alana doğru büyümelerine yardımcı olacağını belirterek: Bugüne kadar elde ettiğimiz başarı içerik, topluluk ve ticarete odaklandığımız için gerçekleşti. Bu nedenle, aynı malzemeleri canlı etkinlik deneyimlerinde küresel marka haline gelmek için kullanacağız” dedi.

Festicket, Birleşik Krallık için İngiltere Müzik Turizmi raporunda 2012’de 2.2 milyar sterlinden, 2017’de 4 milyar sterlinin üzerinde büyüdüğünü ortaya koyan araştırmasının altını da çizdi.

Temmuz ayında şirket, dinleyicilerin müzik tercihlerine göre festivalleri keşfetmesine yardımcı olmak üzere Spotify ile gerçekleştirdiği bir entegrasyonu duyurmuştu.

Bu, Festicket’in şimdiye kadarki en büyük yatırım turuydu. Şirket, Eylül 2014’de 2.7 milyon dolar ve Haziran 2016’da 6,3 milyon dolar olan A sınıfı yatırım turu dahil toplamda 13,7 milyon dolarlık bir fon elde etmiş oldu.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz