TUI Group, Musement’i Satın Aldı

Geziler, turlar ve faaliyetler işindeki konumunu güçlendirmek isteyen TUI Group , İtalyan teknoloji şirketi Musement’i satın aldı.

Satın almasına rağmen, TUI Grubu İspanyol iştiraki olan  TUI Destination Experiences‘ın büyümesini artırmayı ve tatil deneyimlerini genişletmeyi hedeflemekte. Dünya çapında yıllık % 7 ve 20 milyonluk bir gelir artışı ve 150 milyar Euro’luk  (174 milyar ABD Doları) piyasa değeri ile,  en cazip turizm segmentlerinden biri.

TUI Group’un CEO’su Fritz Joussen şunları söyledi: “20 milyon müşterimize mümkün olan en yüksek düzeyde kişiselleştirilmiş deneyimleri sunmayı amaçlıyoruz. Bu, işimizin daha güçlü bir dijitalleştirilmesini gerektirecektir. Benim için dijitalleşme ve kişiselleştirme ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır ve turizmin geleceği için önemli başarı faktörlerini oluşturmaktadır. Musement’i ele geçirerek, bu yönde daha önemli bir adım atıyoruz.

                  

Beş yıl önce kurulan Musement, etkinlikler, turlar ve geziler için çevrimiçi bir platform sağlayan Milano merkezli bir firma. Şu anda dünya çapında 1,100 şehirde seyahat edenlere tahmini 35.000 ürün sunuyor. Rehberli turlar aracılığıyla tekne ve bisiklet turlarına kadar müze, etkinlik ve ilgi çekici yerlere giriş biletlerinden oluşan bir portföye sahipler.

Daha geniş ürün yelpazesi ve işletmenin dijitalleştirilmesinin kazançların büyümesini sağlaması bekleniyor. Buna ek olarak, müşterilere mümkün olduğunca farklı olacak şekilde tasarlanan bir dizi üründen kendi bireysel deneyimlerini oluşturma fırsatı sunulacak.

Satın alma, TUI’nin tur ve faaliyetler için büyüme pazarında benzersiz bir iş modeline sahip olduğunu göstermektedir. Çünkü Grup, dünya çapında 49 ülkede hizmetlerin fiziksel olarak sunulmasıyla dijital satın alma, dağıtım ve deneyimlerin üretimini birleştiren ilk sağlayıcı olacak.

Musement, başlangıçta TUI Destination Experiences bünyesinde bağımsız bir birim olarak yönetilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!