Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Trivago yapay zekaya dayanan seyahat önerilerini start-up Tripl ile  birlikte daha da geliştiriyor. Sistem, otel araştırma platformlarını kişiselleştiren bir teknolojiyle birleştiriyor. Bu teknoloji büyük datalar ve müşteri odaklı yaklaşımı kullanıyor.

2015 yılında kurulmuş olan Tripl, kullanıcıların sosyal medyadaki eğilimlerini, benzer insanların verileriyle karşılaştırarak kullanıcılara uygun seyahat önerileri geliştiriyor.

Yapay zeka öncülüğünde öne çıkan bu uygulama, kişilere bir seyahat acentası kalitesinde otel deneyimleriyle ilgili bireysel öneri fırsatı sağlıyor, bunun yanısıra bunu online sağlayarak kullanıcıların işini kolaylaştırıyor.

Alım gerçekleştikten sonra, Tripl algoritmasının kurucusu ve aynı zamanda eski şefi olan Hendrik Kleinwächter da Triavgo‘nun geliştirme ekibine katılarak kişiselleştirme üzerine olan çalışmaları devam ettirecek.

Hendrik Kleinwächter, kendi düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Bir restoranı ziyaret ederken, benim damak tadıma uyan ve aynı zamanda özenle seçilmiş birkaç önerisi olan yerleri tercih ederim. Modern bir seyahat sitesinin de ideal şekli böyledir. Bulunun milyonlarca seçenekten kullanıcı sadece kendine en uygun olanı seçmek isteyecektir, biz de algoritmamızla bunu sağlayacağız.”

Trivago kurucusu ve CEO’su Rolf Schrömgens de şu sözleriyle bunu destekledi:

“Bizim rekabete dayanan avantajımız öğrenme hızımız. Her zaman makina odaklı öğrenmeye ve semantik analize odaklanıyoruz. Tripl’ın kişiselleştime teknolojisi, kullanıcıları onlara en uygun otellere yerleştirme yolunda bizi bir adım daha ileriye taşıyacak.” 

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz