Booking.com Start-up’lar İçin İlk Booster Programını Başlatıyor 0

Dünyanın en büyük seyahat e-ticaret şirketlerinden biri ve dijital teknoloji lideri olan Booking.com, sürdürülebilir turizmde yeni kurulan şirketleri belirlemek, yönlendirmek ve desteklemek için kendi geliştirdiği Booking.com Booster programını genişleteceğini duyurdu.

1-3 Aralık 2017 tarihlerinde Barselona’da gerçekleşecek olan ilk Booster Lab’ı 2018 yılı boyunca dünya çapında gerçekleşecek olan kısa, bölgesel haftasonu programlarının başlangıcı olacak.

Booking.com’un amacı Booster Labs’le beraber, gelişimlerinin ilk aşamalarında daha çok start-up tespit etmek, onlara yenilikçi büyüme girişimlerini  keşfetmeleri için gerekli olan finansal destek ve yönlendirmeyi sağlamak ve nihayetinde bunları yerel destinasyonlarda daha da ileri götürecek şekilde güçlendirmek.

Haftasonu boyunca, 10-15 arası seçilmiş Avrupalı start-up’lar, büyüme ve sürdürülebilir turizm konusunda uzmanlar tarafından sunulan atölye ve konferanslara katılmak üzere Barselona’ya davet edilecek. Aynı zamanda bu start-up’lar işletmeleri için büyüme fırsatlarını keşfederken, rehberlik ve destek sağlamak için Booking.com mentorlarıyla da eşleşecekler. Haftasonu programı her bir start-up’ın 10,000 ve 25,000 Euro arasında hibeler kazanmak için yol haritasını sektörde uzman olan jüriye sunmasıyla son bulacak.

Booking.com’un CEO’su Gillian Tans “Girişim yolculuğunun başında onları destekleme çabalarımızı genişletmek istediğimiz Booster programımızın bir parçası olarak bu yıl birlikte çalıştığımız sürdürülebilir turizm start-uplarından çok ilham aldık. Uzmanlığımızı paylaşarak ve de bölgesel seviyede sosyal girişimlere finansal destek sağlayarak, gelişimlerinin başlangıç aşamasında aynı fikirdeki start-uplardan oluşan bir daha geniş bir havuza ulaşabiliriz. Küresel seyahat endüstrisi için daha sürdürülebilir bir gelecek doğrultusunda birlikte çalıştıkça haftasonu Booster Lablarımız ortak etkimizi büyütecek ve dünya çapında daha çok destinasyona ulaşmamızı sağlayacak.” Açıklamasında bulundu.

Gezginlerin dünya çapında 120.000 benzersiz destinasyonda deneyim yaşamasını sağlayan Booking.com aynı zamanda gelecek jenerasyonların önümüzdeki yıllarda bu yerlerin tadını çıkarmaya devam edebilmesi için bu destinasyonların sağlığına katkıda bulunmaya da önem veriyor. Bu vizyon doğrultusunda Booster programı sürdürülebilir turizmde iki anahtar noktaya odaklanacak; kitle turizmi ile ilişkili istenmeyen ekonomik, çevresel ve sosyo-kültürel etkileri engelleyen aşırı kalabalık için yenilikçi çözümleri ve de yerel ekonomileri ve toplulukları destekleyen ve geliştiren kapsayıcı büyümeyi teşvik eden iş konseptleri.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe