Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Trivago, ana şirketleri Expedia Inc’in birkaç hafta önce gelen olumlu sondajlama sonuçlarını detaylandırarak bağımsız Q2 2017 sonuçlarını açıkladı.

İkinci çeyrek sonuç sunumunda, Trivago yöneticileri, Trivago’nun otel tedarikçileri ile B2B reklamcılık ilişkisinin B2C başarısı için nasıl bir temel oluşturduğuna dikkat çekti. CEO Rolf Schroemgens, yalnızca ‘tüm çevrimiçi rezervasyon oranlarına’ erişim ihtiyacının değil bunun yanı sıra bu oranların müşteriye açık ve anlaşılır bir şekilde sunulması ihtiyacının da olduğunu belirtti.

Trivago şu anda 180’den fazla rezervasyon sitesinden, 230’dan fazla otel zincirinden ve 11 bin kişilik otelden oluşan 1.8 milyon mülke ulaşabildiğini belirterek “Kapsamlılık önde olmaktır” diyor.

B2B tedarikini imzalayan reklam ilişkileri ekibi, sitedeki varlıklıklarını optimize etmek üzere, Trivago‘nun tedarikçiler için erişilebilir kıldığı çeşitli araçları avantaja çevirmek için tedarikçi bulmakla sorumludur. Ayrıca, tedarikçiler arasında artan rekabetin, tüketici için daha iyi oranlar sunması ile birlikte tedarikçi ve kendisi daha iyi getiri sağlıyor.

Araçlardan bazıları ise kendi başına gelir üretebilir. Hotel Manager, 300.000’den fazla otel tarafından kullanılmakta olup bazıları ücretli PRO ürününü kullanmaktadır.

Sonuçlar ayrıca B2C pazar yaklaşımına da kapsıyor. Yılın ilk yarısında, yüz yüze tüketici satışları ve pazarlama için toplam gelirin %90’ına denk gelen yarım milyondan fazla euro harcandı. Yarısı için reklam harcamlarının getirisi (ROAS) %117’dir.

Diğer yerlerde, sonuçların bölgesel dağılımı gösteriyor ki; Trivago ‘Gelişmiş Avrupa’ ve ‘Amerika’ bölgelerinin ötesine geçerek dünyanın geri kalanında (RoW) bir büyüme bekliyor. Hindistan, Japonya ve Rusya gibi 3 RoW pazarında artan pazarlama faaliyetlerinin olduğunu belirtti.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz