Plaj Sever Turistler İçin Konsept Bisiklet Solectrike 0

Solectrike, turistlerin sahil bölgesinde kolayca gezebilmesini ve hareket edebilmesini sağlıyor.

Plajlar turistler için her daim popüler yerler olmuştur; ancak bazen de güneşin altında tüm gün ihtiyaç duyulan malzemelerle plaja gitmek sıkıntı vericidir.

Bu ihtiyaca bir cevap olarak endüstriyel tasarımcı Chen Liu, Solectrike isimli, insanların daha çabuk ve konforlu bir şekilde hareket edebileceği bir bisiklet tasarladı. Bu bisikletler, turistlerin park etmesine ve gün boyu sürmesine uygun olarak paylaşımlı bir konseptin parçası.

Solectrike bisikletler güç modülü ve plaj modülü ile iki parçaya ayrılabiliyor. Bisikletler turistik yerlerdeki bir takım merkez istasyonlardan ödünç alınabiliyor ve turistlerin kıyı bölgelerinde daha kolay dolaşmalarını sağlıyor.

Bisikletin arka yarısı ön taraftan ayrıldığında plaj modülü etkinleştirilebiliyor. Ön kısım ise sahilde sürüklenebiliyor ve kişisel eğlence istasyonu olarak kurulabiliyor, güneş enerjisi toplayan bir güneş şemsiyesiyle tamamlanabiliyor; toplanan enerji bir soğutucuyu ve elektronik cihazları çalıştırabiliyor.

Lui’nin konsepti, Fransa, Nice kenti gibi çok fazla turist çeken ve yoğun trafik olan sahil şehirlerine dayalı.

Solectrike, turistlerin otobüsler ya da arabalar gibi motorlu araçlardan kurtulmalarına ve bu tür çevre ile aralarına mesafe koymalarına olanak sağlıyor. Bisiklet, ziyaretçilere eşsiz bir deneyim yaşatırken sahilde günün tadını çıkarmak için de gerekli olan her şeyi sağlıyor.

Psfk

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.