TripAdvisor’a Göre Türkiye İkinci 0

Dünyanın en büyük seyahat deneyimi paylaşım sitesi olan TripAdvisor, turizm endüstrisini mercek altına alan “Endüstri Endeksi” raporunu açıkladı. Araştırmaya göre Türkiye mobil pazarlama alanında dünya ikincisi olurken fiyatlarını arttıracak destinasyonlar arasında yer aldı.

56 milyon aylık tekil kullanıcı sayısı ve aylık 75 milyon tatil yorumu ile dünyanın en büyük seyahat deneyimi paylaşım sitesi konumunda olan TripAdvisor, turizm endüstrisini mercek altına alan “Endüstri Endeksi”ni açıkladı.

Dünya genelinden 25 binin üzerindeki otelcinin katılımı ile gerçekleştirilen araştırmada sektör çalışanlarının geleceğe dair beklenti ve öngörüleri yer aldı.

GELECEKTEN EN UMUTLU TURİZMCİLER ENDONEZYA’DA

Araştırmaya göre turizm sektörünün geleceğine en umutlu bakan turizmciler Endonezya’dan çıkarken onları Brezilyalı, Rus, Amerikalı ve Hintli turizmciler takip etti.

KOMŞUNUN TURİZMCİSİ SEKTÖRDEN UMUDUNU YİTİRMİŞ

TripAdvisor araştırmasına katılan turizmcilerden geleceğe en umutsuz bakanlar ise finansal krizden darbe yiyenler oldu. Buna göre en umutsuzlar Yunanlılar olurken, komşudaki turizmcileri İtalyan, İspanyol, Fransız ve Yeni Zellandalı turizmciler takip etti.

TÜRKİYE’DE FİYATLAR ARTACAK

Turizmcilerin oda fiyatlarına ilşkin öngörülerine de yer verilen raporda Türkiye oda fiyatını arttıracak ülkeler arasında sayıldı. Sonbahar aylarında fiyatların bir önceki yılın aynı dönemine göre nasıl şekilleceğine yönelik soruya Türk otelcilerin yüzde 35’i “fiyatlar artacak” şeklinde yanıt verdi. Geleceğe dair umutları azalan Yunan otelcilerin yüzde 58’i ise fiyatların 2011 yılı seviyelerinin altına düşeceği yönünde görüş bildirdi.

TÜRKİYE MOBİL PAZARLAMADA DÜNYA İKİNCİSİ

Rapora göre Türkiye, mobil cihazları etkili kullanma konusundaki başarısı ile ön plana çıktı. Türkiye mobil cihaz kullanıcısı seyahat edenlerle en çok irtibata geçen ikinci ülke oldu

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.