Tripadvisor, Oteller için Doğrudan Rezervasyon Aracı Sunuyor 0

TripAdvisor, işletme sahiplerinin % 25’e kadar Çevrimiçi Seyahat Acentesi komisyonlarından kaçınmasına yardımcı olacağını belirten yeni bir doğrudan rezervasyon özelliği başlattı.

İnceleme sitesi, Sponsorlu Yerleşimlerinde tesislerin “rezervasyona hazır olan gezginlere premium maruziyet” özellikleri sağlayacak belirgin bir bağlantı ekledi.

B2B Hotels Başkan Yardımcısı Martin Verdon-Roe; “Otelcilerden sıklıkla rezervasyon zorluklarını çözmek için çok pahalıya mal olmayan çözümlere ihtiyaç olduğunu duyuyoruz.

“Bu yeni doğrudan rezervasyon aracını işletmecilerden gelen geri bildirimlere dayanarak başlattık ve önümüzdeki birkaç ay içinde otelcilere ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmeleri için sunmayı planladığımız birkaç şeyden biri” dedi.

Beta testlerinde yeni özelliği kullanan California Groveland Hotel‘in sahibi Jenn Edwards; “Son sekiz yılda, doğrudan kanallarımız üzerinden rezervasyon yaptırmak için Çevrimiçi Seyahat Acenteleri ile rekabet etmenin giderek zorlaştığını gördük. Bu yeni Sponsorlu Yerleşimler özelliği, mülkümüze maruz kalınma oranını artırmamızı ve görüntülenme oranlarımızı Çevrimiçi Seyahat Acentelerinin reklamlarının üstünde göstermemizi sağlıyor. Bu, doğrudan rezervasyon yaptırmak için daha fazla misafir çekmemizi ve bu rezervasyonlar için rezervasyon elde etme maliyetlerimizi yarıya indirmemizi sağladı” diyerek ekledi.

Sponsorlu Yerleşimler, 2017 yılında, üstte yer alan arama sonuçları ve yakınlardaki mülklerin listeleri dahil olmak üzere yüksek profilli sayfalarda TripAdvisor tarafından başlatılmıştır.

TripAdvisor, reklamların, mülk misafirin aramasına uyduğunda ve rezervasyon için müsait olan odaları bulunduğunda kalacak yer arayan potansiyel misafirlerle eşleştiğini belirtti .

Ipsos Mori’nin kısa bir süre önce gerçekleştirdiği bir araştırma, TripAdvisor ile işbirliği içinde, seyahat edenlerin% 71’inin TripAdvisor yorumlarını okuduktan sonra rezervasyon yapmaya karar verdiğini gösterdi.

Eylül ayında TripAdvisor kullanıcılarına yapılan farklı bir anket ise, seyahat edenlerin neredeyse yarısının (% 41) fırsat verilirse doğrudan otelle rezervasyon yapmayı tercih ettiğini ortaya koydu.

TripAdvisor, “Bu yeni iyileştirme yalnızca gezginlerin doğrudan rezervasyon yapmasına değil; aynı zamanda işletmelerin çevrimiçi gelişmesine de yardımcı oluyor” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.