Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

TripAdvisor CEO’su ve Kurucu Ortağı Stephen Kaufer, seyahat endüstrisini büyük ölçüde etkileyen COVID-19 salgınının etkileri nedeniyle şirketin iş gücünü azalttığını açıkladı.

Bir blog yazısında TripAdvisor, işten çıkarmanın 900 çalışanı etkileyeceğini doğruladı; bu da şirket çalışanlarının yaklaşık dörtte biri.

Şirket, çalışanlarını korumak için tüm önemli çabaları tükettikten sonra maliyet azaltma stratejilerinin 3. Aşamasında olduğunu belirtti.

Aşama 1, tüm iş seyahati ve zorunlu olmayan tedarikçi ilişkilerini ve işe alımları durdurmayı gerektiriyordu. Pandemi ilerlediğinde 2. Aşama kabul edildi ve TripAdvisor Avrupa’daki hükümet sübvansiyon programlarından yararlandı. Ayrıca bu durum satışla ilgili pozisyonlarda görev alan yüzlerce çalışanı da etkiledi.

Görünürde net bir son olmaksızın, teknoloji şirketi işgücünü azaltmaya zorlandı ve daha fazla çalışanı ücretsiz izine çıkardı. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da 600’den fazla çalışanın pozisyonu ortadan kaldırılıyor.

Tripadvisor’dan ayrılan çalışanlara kıdem tazminatı ve yer değiştirme desteği de dahil olmak üzere geçiş paketleri sunulacak. ABD ve Kanada’da, şirket aynı zamanda bir süre sağlık sigortasının devamını sağlayacak.

Kaufer, blog gönderisini işsiz çalışanlara gelecekteki istihdamları için yardım etmeye yönelik bir duyuru ile sonlandırdı. TripAdvisor, şirketin mevcut ve geçmiş çalışanlarından oluşan ve geçiş çabalarına yardımcı olabilecek bir topluluk olan Tripadvisor Çalışan Ağı kuracak. Topluluk, bunu yaparak gelecekte iş arayacak olan eski TripAdvisor çalışanlarına yardım etmeyi amaçlıyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz