Travelwhere, Yeni Bir Tur Karşılaştırma Sitesini Kullanıcılara Sundu 0

Tur fiyatlarını karşılaştırarak tatmin edici seyahat deneyimlerini mümkün olan en uygun fiyatlarla yaşamak isteyen gezginlerin elinde artık yeni bir olanak daha bulunuyor. Seyahat teknolojileri firması Travelwhere, www.SomewhereSpecial.travel adresinde hizmet veren bir tur karşılaştırma sitesi geliştirdi.

Bu girişim, refakatli gezilere ve deneyimsel tatillere yönelik tüketici ve sektör ilgisindeki dalgalanmanın ardından geliyor. Sitede, Gezi ve Sefer Sağlayıcıları Birliği (ATAS)’nin 19 üyesi dahil olmak üzere, 50’nin üzerinde refakatli ve özel tur uzmanlarının sunduğu 11,000’den fazla tura yer veriliyor.

Platform kolaylığı, seçme ve karşılaştırma seçeneklerini tek bir sayfada sunmak için tasarlandı ve Travelwhere’in kurucusu Ian Champness’a göre bu sayede, doğru destinasyon ve tur planı için çok sayıda farklı sitede araştırma yaparken tüketicilere ve acentelere zaman kazandıracak.

Sitenin ziyaretçileri, spesifik turlarla eşleştirilen, yüzlerce destinasyona dair makaleler arasında gezinebiliyor.

Bu ilk acente white label platformu(kendisinin üretmediği ürünleri kendi markasıyla pazarlayan platform) kısa süre içerisinde faaliyete geçecek. Champness, Travelwhere ve arkasındaki fikirlere dair açıklamalarda bulundu: “Piyasada bulunan gezi tatillerinin yelpazesi geniş ve çok çeşitli. Bizler bu sektörün, kullanıcıların gezi ve sefer destinasyonları için arama yapabildikleri, turları ve bunları sunan operatörleri detaylı olarak inceleyebildikleri bir tur karşılaştırma sitesine ihtiyaç duyduğu kanısını taşıyoruz. Bu yeni siteyi, mobil cihazlar üzerinden web erişimindeki artışa yanıt verebilmek için duyarlı hale getirdik ve isim değişikliği, sunulan mekanların uzman operatörler tarafından sunulan, özel tatiller için özel mekanlar olduğunu daha iyi bir şekilde yansıtıyor.”

Champness, açıklamalarını bu siteyle neleri hedeflediklerini anlatarak sürdürdü: “Hedefimiz, ATAS’tan gelen yakın zamanlı bilgilerle örtüşecek şekilde, gezi ve sefer sektöründeki ürün yelpazesine yönelik farkındalık oluşturmayı ve operatörlere yeni ve nitelikli potansiyel müşteriler yönlendirmeyi kapsıyor. Şu ana kadar herhangi bir tatil karşılaştırma sitesinin yeni firkirlerle bu sektöre yönelik operatör bilgisini bir araya getirmede başarılı olduğu inancını taşımıyoruz. Ancak bu platform, acentelerle yakın bir şekilde çalışma arzusundaki çok sayıda operatörün ATAS’a katılışının kanıtladığı gibi, bu sektördeki değeri ve büyümeyi fark eden acenteler için de aynı şekilde çalışabilir. White label platformumuz, acentelerin satış personellerine rezervasyona dönüşümü iyileştirme konusunda yardımcı olmaya yönelik bir satış aracı olma özelliğini taşıyor.”

Ian Champness, son olarak Travelwhere’in bu yeni web sitesinin işleyişine dair eklemelerde bulunarak açıklamalarını tamamladı: “Hem operatörler hem de acenteler açısından kilit önem taşıyan ölçü, dönüşümdür. Buradaki hedef, dönüşümü iyileştirmenin ve satış maliyetini düşürmenin daha etkili bir yolu olarak ziyaretçileri etkileşime geçmeye, fikri eyleme dönüştürmeye ve uzman operatörlerle doğrudan telefon veya e-posta yoluyla iletişime geçmeye teşvik etmektir. Biz hiçbir rezervasyon işlemi yapmıyoruz – ticari modelimiz, çevrimiçi aday müşteri oluşturma tavsiyeleri ve/veya destinasyon sponsorluğu seçeneği bulunan bir dijital pazarlama platformu olarak değişmeden kalıyor.”

“Hedefimiz her daim yönlendirmeyle ilişkili bir hedef oldu ve birincil amacımız, araştırma ve seyahat araması yapma aşamalarının bir parçası olarak potansiyel gezginlere ve acentelere, dünyadaki ikonik ve özel mekanlarla ilgili fikirler bulmalarına ve kendilerini bu yerlere ulaştırabilecek operatörlerden tur seçimi yapmalarına yardımcı olmak olmuştur.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.