Trafi ve Citymapper’a Rakip Yerli Toplu Taşıma Uygulaması, Linebee 0

Trafi, CityMapper, Moovit ve Google Maps gibi toplu taşıma uygulamalarına Trabzon merkezli yerli bir rakip çıktı, Linebee.

Endüstri Mühendisi Gökhan Akyol ve Elektrik-Elektronik Mühendisi arkadaşı Eren Küçük’ün çok fazla seyahat etmesi ve bu seyahatlerinde çok fazla taksi ücreti ödemesi sonrasında geliştirdikleri  “Linebee, Nasıl Giderim?” uygulaması şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanarak bir noktadan farklı bir noktaya nasıl gitmeniz gerektiği konusunda bilgi vermekte. 2015 yılında ikilinin doktora tezi olarak sunulan ve TUR algoritmasını kullanan Linebee yapılan sorgu sonucu size ulaşmak istediğiniz noktaya en hızlı varmanızı sağlayacak 5 farklı alternatif çözüm sunmakta. Bu çözümler içerisinde kullanılması gereken ulaşım araçları (otobüs, metro, tramvay, metrobüs ve vapur gibi) bilgisi veriliyor. Bu araçlar ile yapılacak seyahat süresi, ücret bilgisi ve aktarım noktaları gibi bilgiler ile yolculuğunuzun detaylı bilgilendirilmesi yapılıyor. Tüm bunlarla birlikte LineBee size her bir adım için seyahat süresi ve ücret bilgisini de veriyor.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında çalışmalarına başlanan LineBee uygulaması, 21 Haziran 2017 tarihinde Google Play’deki yerini aldı. Şu an için sadece Android platformu için kullanıma sunulan Linebee’nin iOS versiyonu ise yaklaşık 2 ay sonra kullanıma açılacak.

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.