Airbnb, Flight Centre’ın Kurumsal Seyahat Markaları ile Ortaklık Kurdu

Campus Travel ve Stage and Screen ve sonraki aşamada FCM Travel Solutions ve Corporate Traveller, Airbnb ile çalışacak ilk markalar olacak.

FCTG, Airbnb mülklerinin bir müşteri ile denendiğini ve gezginlerin günlük ortalama 77 dolar fiyatla memnuniyet oranlarının 5 üzerinden 4.76 olduğunu belirtti.

FCTG Kurumsal Seyahat Genel Müdürü Andrew Flannery; Airbnb mülkleri “Müşteri tabanımızın bazı bölümlerine… geleneksel otel konaklamasından biraz daha farklı şeyler arayan müşterilerimize hitap edecek” dedi. Bunun yanında Airbnb’nin otel odalarının yetersiz olduğu destinasyonlardaki boşluğu da doldurabileceğini not etti.

Airbnb İş Seyahati Küresel Direktörü David Holyoke ise, “İş seyahati gerçekleştirenlerin bir yerel sakin gibi şehri keşfetmelerine olanak sağlayan” imkânlar bağlamında konuştu.

Airbnb 2015 yılında bir iş seyahati birimi kurmuştu, rezervasyonlarının %10’luk kısmının ise iş için seyahat edenler tarafından gerçekleştirdiğini belirtiyor. Bu da American Express Global Business Travel, CWT ve BCD gibi Seyahat Yönetim Şirketleri ile ortaklık kurmasını sağladı.

Airbnb, yakın zamanda belirli kriterleri karşılayan özelliklerin arama sonuçlarında vurgulandığı “Business Travel Ready” programını da tanıtmıştı.

Airbnb‘nin ve diğer rezervasyon sitelerinin, KOBİ’lerden ve seyahatlerini yönetemeyen ya da plansız hareket eden iş seyahati gerçekleştiren birçok kişiden her zaman çok fazla iş aldığı gerçeği ile yüzleşmemiz gerekiyor. Bu anlamda, Priceline’ın iş için Booking.com’u hayata geçirmesinin de iyi bir sebebi var.

Ancak Flight Centre’ın Airbnb satışları ile birlikte (yalnızca Avustralya ve Yeni Zelanda için olsa bile) alternatif konaklama tedarikçisi gittikçe yaygınlaşmaya başlıyor.

Kapak Görseli: FCM Travel

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!