Toyota’nın Otonom Hidrojen Gemisi 6 Yıllık Yolculuğa Çıktı 0

Toyota’nın Energy Observer adlı otonom hidrojen tabanlı gemisi altı yıl sürecek bir yolculuğa çıktı. Yarış botundan yola çıkarak inşa edilen ve geleceğin ulaşım şekli olması planlanan gemi gücünü rüzgar, güneş ve en önemlisi deniz suyundan elde edilen karbonsuz hidrojenden elde ediyor.

Halihazırda kara ulaşımında kullanılan otonom hidrojen tabanlı güç sistemi deniz suyunu demineralize ederek hidrojen ve elektroliz yoluyla oksijen ile hidrojeni ayırıyor ve hidrojen oluşturuyor. Hidrojen 350-700 bar’da sıkıştırılıp gerektiğinde enerji istifi haline kullanılmaya hazır tanklarda depolanıyor.

Enerji Observer’ın kaptanı Victorien Erussard, bilimsel deney gemisinin amacının tüm doğal enerjileri birleştirmek olduğunu vurgulayarak, “Hibrid ve hidrojen konusunda lider olan Toyota’yı resmi destekçimiz olarak görmekten çok mutluyuz. Toyota gibi firmaların uzmanlıklarını istiyoruz.” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.