THY ile Malindo Air Kod Paylaşımı Anlaşması Yaptı 0

Malindo Air ve Türk Hava Yolları, 6 Eylül 2017’den itibaren geçerli olacak, iki ülke taşıyıcısının yeni pazarlara girmesine olanak sağlayacak ve yolcularına yeni seyahat imkanları sunacak bir kod paylaşımı anlaşmasına imza attı.

Böylece iki saygın havayolu gelişmekte olan ticari ilişkilerini bir adım öteye taşıma kararı aldı. Başlatılan bu yeni ticari işbirliği kapsamında, Türk Hava Yolları ise kendi havayolu kodu ve sefer numarası ile Malindo Air’ın Kuala Lumpur üzerinden icra ettiği Denpasar (Endonezya), Perth (Avustralya), Langkawi (Malezya), Penang (Malezya), Kuching (Malezya) ve Kota Kinabalu (Malezya) seferlerinde bilet satışı yapabilecek. Diğer yandan, Malindo Air kendi havayolu kodu ve sefer numarası ile Türk Hava Yolları tarafından icra edilen Kuala Lumpur-İstanbul hattının yanı sıra İstanbul Londra/Amsterdam/Viyana/Frankfurt/Kopenhag parkurları üzerinde de satış yapabilecek.

Böylece, Kod Paylaşımı Anlaşması ile daha konforlu seyahat olanakları sağlanarak, Malezya iç hatları ve Güney Doğu Asya noktalarına kesintisiz seyahat imkânı sunulmuş olacak.

Malindo Air Genel Müdürü Chandran Rama Muthy, imzaladıkları bu Kod Paylaşımı anlaşmasından büyük bir heyecan duyduklarını belirtirken iki havayolu arasındaki işbirliğinin istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü belirtti. Bu ilerlemenin çok önemli bir kilometre taşını temsil ettiğini ve değerli ortakları sayesinde uçuş ağlarını güçlendirmeye devam ederken, Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanını dünya için bir transit merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bilal Ekşi ise; “Mevcut işbirliğinin, yolcularımıza daha fazla noktaya, daha esnek koşullarda seyahat etme olanağı sağlayacak biçimde geliştirilmesinin her iki havayolu için de büyük değer oluşturacağına inanıyoruz.” dedi.

Bu anlaşma sayesinde, yolculara Türkiye ve Malezya ötesindeki seyahatlerinde daha iyi bağlantılar sunularak, Güneydoğu Asya ile Avrupa bölgeleri arasında esnek seyahat olanakları sağlanabilecek.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe