Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Thomas Cook Money, tatilcilerin paradan tasarruf etmelerini ve işlem ücretlerinden kurtulmalarını sağlamak için tasarlanmış bir mobil bankacılık uygulaması ortaya çıkardı.

Finlandiyalı finansal teknolojiler şirketi Ferratum Group ile yapılan işbirliği çerçecesinde ortaya çıkarılan Sumo, tatilcilerin seyahatleri için plan ve tasarruf yapma ve yurtdışına çıktıklarında harcamalarını yönetme yöntemlerini sadeleştirmek için tasarlandı.

Sumo ilk olarak İsveç’te kullanıma sunulacak, ancak 2018 yılında Birleşik Krallık’ta da faaliyete geçecek.

Müşteriler, yerel para birimlerini otomatik olarak tespit etme becerisine sahip temassız bir hesap kartı ile birlikte gelen ve genellikle 3£ civarında olan, ancak daha yüksek de olabilen ilave işlem ücretleri olmaksızın para çekme işlemlerini tamamlayan bir hesap açtırabiliyor. Bu hesaplar çok sayıda para birimi cinsinden açılıyor ve aidat ücreti bulunmuyor.

Hem normal hem de sabit vadeli tasarruf hesapları da, haftalık veya aylık tasarruf planları sayesinde, tatilleri için para biriktirmelerine yardımcı olmak amacıyla kullanıcıların erişimine açık bulunuyor. Kullanıcılar, yapacakları tatil masrafları düzeyinde birikim yaptıkları zaman, Thomas Cook tatil rezervasyon motoru aracılığıyla, kartlarından ödeme yapabiliyor.

Thomas Cook’un, türünün ilk örneği olduğu iddiasında bulunduğu Sumo mobil uygulaması, 10 dakikadan daha kısa bir süre içinde kurulabiliyor, aralarında Avro ve Sterlin’in de bulunduğu yedi para birimini destekliyor ve ATM’lerden her ay dört ücretsiz para çekme işlemi yapılmasına olanak sağlıyor.

Uygun şartları sağlayan müşteriler, üyelik sürecinin bir parçası olarak, 20,000 İsveç Kronu üst limitine kadar açık kredi için başvuru yapma olanağına sahip olacak. Bu da müşterilere, bütçelerini yönetirken tatil harcamalarını arttırmaları için mobil uygulama aracılığıyla ilave fonları kullanma imkânı sağlayacak.

Müşteriler, ortak tatil harcamalarını karşılamak için arkadaşlarına ve aile üyelerine kısa mesaj (SMS) yoluyla para gönderebiliyor.

Thomas Cook Money’nin idari direktörü Anth Mooney, bu yeni uygulamaya dair bazı bilgiler paylaştı: “Tatillerin büyük bir yatırım olduğunun bilincindeyiz; işte bu nedenle, müşterilerimiz için, güneşin altında geçirecekleri haftaları plan yapmalarını, tüm yıl boyunca bunun için tasarruf etmelerini ve paralarını tatil amacıyla güven içerisinde harcamalarını olabildiğince kolay hâle getiren bir servis tasarladık.

Sumo, müşterilerin geleneksel bir banka hesabından bekleyebilecekleri tüm güvenliğe ve hizmetlere sahip, ancak tatilcilere yönelik olarak tasarlanmış olduğu için, kart işlemlerindeki yabancı ülke yükleme bedellerinin kaldırılmasından, her ay yurt içinde ve yurt dışında dört ücretsiz ATM para çekim işlemi olanağı sunulmasına, harika ilave ekstralar içeriyor.”

Ferratum Group’un kurucusu ve CEO’su Jorma Jokela da geliştirilen bu uygulamaya dair açıklamalarda bulundu: “Müşterilere, hareketli yaşamlarını sürdürmeleri için ihtiyaç duydukları tüm özellikleri sunarken, müşteri deneyiminin süper hızlı ve kolay olmasını sağlayan bir mobil banka inşa ettik. Hızlı bir biçimde gelişen müşteri beklentileriyle, bu platform yaklaşımı, ekosistemimizin her zaman uygun özellikleri ve hizmetleri sunabilmesini sağlıyor.”

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz