Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Air Canada, filosundaki Boeing 787 Dreamliner model uçaklardaki uçuş deneyiminin simülasyonunu seyahat acentelerine ve potansiyel müşterilere sunmak için sanal gerçeklik teknolojisini kullanmaya başladı. Kullanıcılar, uçakta yer alan her üç sınıf kabinini de dolaşabiliyor, ‘sanal’ bir uluslararası business class yemeği de gezintide yer alıyor.

Bir kulaklık ve elle kontrol desteği ile yönetilen yolculuk, Air Canada’nın global rota ağının bir genel görünümüyle başlıyor ve ardından, hava yolu şirketinin yeni üniformalarının bir görünümü geliyor.

Sesli olarak rehberlik yapmakta olan bir kabin görevlisinin yönlendirmeleriyle seyahat setleri, uçuş sırasında sunulan dergi ve uçuş içi eğlence sisteminin aralarında bulunduğu ögelere dokunulabiliyor, bu ögeler açılabiliyor ve taşınabiliyor.

Söz konusu VR deneyimi, Air Canada’nın 11 Kasım’a kadar Londra’da Shoreditch’te açmış olduğu geçici mağazada görücüye çıkarılmıştı ve Toronto’daki ve Şili’nin Santiago kentindeki etkinliklerde de meraklılarla buluştu.

Şirket ayrıca Boeing 787 kabininin 360 derece görüş sunan videolarını da şu adreste paylaştı.

Air Canada’nın global satışlardan sorumlu başkan yardımcısı Duncan Bureau, bu deneyime dair bazı açıklamalarda bulundu. Air Canada’nın, müşteri deneyimini geliştirmek ve seyahat acenteleri gibi ortaklarıyla etkileşime geçmek için her daim yeni yollar geliştirmekte olduğunu ve bu hamlenin, şirkete, müşterilere en uygun seyahat seçeneklerini seçmelerinde yardımcı olmaya yönelik çabalarında önemli bir rol oynadığına vurgu yapan Bureau, açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü:

Sanal Gerçeklik bizlere, binlerce seyahat acentesini ve potansiyel müşteriyi, interaktif ve sanal bir turun sihri aracılığıyla Air Canada’nın sunduğu hizmetlerle tanıştırma olanağını sunuyor. Bu teknolojiyi kullanmaya başladığımızdan beri, rezervasyonlarda halihazırda bir artış gözlemlemiş bulunuyoruz.”

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz