Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Thomas Cook Grup Havayolları üyesi olan Condor, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ana şirketin iflas başvurusunda bulunmasına rağmen uçuş operasyonlarına devam edeceğini açıkladı.

CEO Ralf Teckentrup; “Condor Flugdienst GmbH ve bağlı ortaklıkları şu anda uçuş operasyonlarını sürdürmek için finansal araçlara sahipler. Condor için uçuş yapan Thomas Cook Havacılık ve Thomas Cook Havayolları Balearics de uçuş işlemlerine devam ediyor” dedi.

Ancak Condor, bir köprü kredisine başvurduğunu ve şu anda daha önce dışarıdan satın alınan hizmetler için ödeme yapamadığını belirtti.

Teckentrup; “Lütfen Condor’u havada ve canlı tutmamız için bize yardım edin. 4.900 çalışanımız yıllardır kalite ve güvenilirliği temsil etti ve bunu yapmaya devam edecek” dedi.

Duyuru, Thomas Cook’un Pazartesi günü operasyonları durdurma ve uçuş ve tatil rezervasyonlarını iptal etme kararını açıklamasından kısa bir süre sonra yapıldı.

Frankfurt Havalimanı merkezli Condor, Akdeniz, Asya, Afrika, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Karayipler’deki tatil noktalarına tarifeli uçuşlar düzenliyor.

Condor, Yunanistan ve Kıbrıs’ta Discover the World tarafından temsil edilmektedir.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz