Teknoloji Seyahat Sektörünü Nasıl Değiştiriyor 0

Yıllar önce bir seyahat planlamak için bir acenteye gitmeniz, bir tur operatörü ile anlaşmanız gerekiyordu ama durum artık böyle değil. Teknoloji geliştikçe seyahat severlerin seyahatlerini planlaması da kolaylaştı.

İşte teknolojinin sadece tatilimizi değil, seyahatimizi planladığımız yolu da değiştirmesinin beş yolu:

Akıllı Telefonun Doğuşu

Bugünün toplumu, 7/24 internete bağlantılıdır ve bu da seyahat için nasıl hazırlandığımıza dair büyük bir etki yapmaktadır. Giderek daha çok kişi, gitmek için en ilginç yerleri ve yapılacak en heyecan verici şeyleri bulmak için web siteleri ve seyahat forumları kullanıyorlar. Artık hantal bir rehber kitabını taşımak zorunda değiliz. Tek yapmamız gereken akıllı telefonlarımıza erişmek. Oteller için, booking.com gibi siteler kullanıcı dostu bir deneyim sunar; araba kiralama için easycar.com gibi siteler sizin için tüm kiralık araçları karşılaştırır. Wi-Fi ve mobil veri şu anda çok yaygın olduğu için, yolunuzu bulmaya ihtiyaç duyduğunuzda yapmanız gereken tek şey Google Haritalar’ı açmak. O kocaman haritaları elinize alıp gideceğiniz sokakları bulmak artık geride kaldı.

Kendi Seyahat Planlarınızı Yapın

Geçmişte seyahat düzenlemelerimizi planlamak ve rezervasyon yaptırmak için seyahat acentesi veya tur operatörüne güvenirdik. Fakat artık bütün uçuşlarımızı ve kalacağımız yerleri online olarak planlayabiliyor ve rezervasyonunu gerçekleştirebiliyoruz. Bu nedenle, araştırmaya göre, insanların% 80’inin artık seyahat düzenlemelerini ve tatillerini çevrimiçi olarak yaptığını, on seyahatçiden dokuzu, tatilleri için kapsamlı araştırmalar yaptığını ve internette dolaştığını gösteriyor.

Dijital Para Biriminin Yükselişi

Dijital paranın en popüler şekli Bitcoin‘dir ve birçok teknoloji meraklısı gezgin tarafından kullanılır. Sadece birkaç yıl önce iki tatilci, dünyanın her yerine Bitcoin ile seyahat etmenin mümkün olduğunu gösterdi. Yeni evliler Austin Craig ve Beccy Bingham, Amerika, Avrupa ve Asya’da sadece Bitcoin harcayarak 100 gün boyunca seyahat ettiler.

Paylaşım Ekonomisinin Büyümesi

Geçtiğimiz iki yıl, paylaşım platformlarının popülerliğinde büyük bir artış gördü. Bu yeni ekonomi biçimi, seyahat kapsamını genişletmeye ve rekabeti artırmaya yardımcı oldu, bu da yolculara daha iyi hizmet kalitesi sağladı.

Sanal Gerçekliğin Popülerliği

Bugün kendi evinizin konforunu terk etmeden ziyaret etmek istediğiniz bir yer için bir fikir edinmeniz mümkün. Broşürler arasında dolaşmak yerine, sanal gerçeklik kullanarak gidilebilecek yerler hakkında daha fazla bilgi edinmek mümkün. Seyahat şirketleri 360 derece videolar, doğal sanal turlar ve muhteşem görsel içerikli destinasyonların sanal gerçeklik deneyimlerini sunuyor. Bu sadece basit bir kavram değildir: Bu tür sanal içeriğin kullanılabilirliği, müşterilere daha fazla şeffaflık sağlamaya yardımcı olur, işlemlerinin güvenli olduğunu bildiğinden ve ödedikleri deneyimi kazanırlar.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.