Tayland’a gidecekler dikkat! 0

Tayland’ın Krabi ve Phuket gibi turizm merkezlerinde son haftalarda ‘aşısı olmayan’ Dengue Ateşi hastalığı vakalarında hızlı bir artış görülüyor.

Alman ADAC kurumu, Alman tatilcileri uyardı: Tayland’da sivrisineklerin bulaştırdığı Dengue Ateşi hastalığı vakalarında artış var.

Habere göre hastalıkta artış görünen bölgeler arasında turistler arasında çok popüler olan Krabi ve Phuket destinasyonları da bulunuyor. Aşısı olmayan hastalığa karşı korunmanın tek yolu, sivrisineklere karşı korunmak.

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre her yıl 50 milyon kişi bu hastalığa yakalanıyor. Bulaşması kolay. Çünkü sivrisinekler hastalık yapan virüsleri taşıyor.

Dengue virüsü insanlara dişi Aedes sivrisineklerinin ısırıklarıyla bulaşıyor. Sivrisinekler genellikle virüsü taşıyan bir insandan alıp, diğerine ısırıklarıyla taşıyor. Hastalıktan koruyacak aşı henüz yok. Geliştirilmesi için çalışmalar sürüyor.

 (TUYED)

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.