Taximono: İstanbul’da Trafikten Kurtulmanın Yeni Yolu 0

Motosiklet sahipleri ile yolcuları bir araya getiren Taximono, İstanbul’da sağladığı hizmetle trafik sorununu ortadan kaldırıyor. Metropolde yaşanan trafik sıkıntısına çözüm getirmek için geliştirilen Taximono, Android ve IOS uygulamalarının hayata geçmesiyle online mecralar üzerinden de hizmet vermeye başladı. Eylül ayında hizmete başlayan ve altı hafta gibi kısa bir sürede 3 binin üzerinde kişi tarafından indirilen uygulama, kolay kullanımıyla trafikte olduğu gibi zamandan da tasarruf ettiriyor.

İstanbul’un yorucu araç trafiğine alternatif olarak geliştirilen Taximono, şehir hayatının yoğunluğunun keyifli bir şekilde aşılmasını sağlıyor. Uygulamayı kullanan yolcular gideceği noktayı yazarak o yönde giden motosikletlerle uygulama üzerinden eşleşerek trafik derdinden kurtuluyor.

Tecrübeli pilotlarla güvenli yolculuk

Tamamı maxi scooter sahibi olan ve minimum 5 yıl tecrübesi olan sürücülerden seçilen Taximono pilotlarının yüzde 80’ini beyaz yakalılar oluştururken, yüzde 5’ini sağlık çalışanları, yüzde 15’ini de diğer meslek gruplarında çalışanlar oluşturuyor.

Online ve güvenli ödeme sistemi

Trafik sorununu ortadan kaldıran Taximono, online ödeme yöntemi sayesinde müşterilerinin beklenmedik ücretlerle karşılaşmasının önüne geçiyor.

Müşteriler, yola çıkmadan önce kaç km yol gidileceğini ve ne kadar ödeyeceğini görerek işlem yapıyor. Sürücü ile iletişime geçmek isteyen müşteriler 0850’li hatlar aracılığıyla numaraları görünmeden Taximono pilotlarıyla iletişim kurabiliyor.

2014 yılında Kültür Bakanlığı ve Türk Patent Enstitüsünden proje uygulanabilirliği belgesi alan Taximono, global çapta bu projeyi uygulamak isteyen ilk Türk firması olarak adını yazdırdı.

Taximono fikrini ortaya çıkararak patentini alan genç girişimci Rıdvan Göçemen uygulamayı şöyle anlattı:

“Hizmet sektöründe çalıştığım dönemde günümün 4 saati trafikte geçiyordu. Şirketteki pozisyonum gereği çok fazla ülkeye gitme imkanım oluyordu ve şunu anladım ki büyük metropollerde trafiğe çözüm bulunamıyor. Bir gün yine aracımın içerisinde trafikte kalmışken yanımdan geçen motorları görünce, acaba birine söylesem beni de yolu üstünde bir yere bırakır mı düşüncesi Taximono’yu ortaya çıktı.”

Güvenli yolculuk için tüm ekipmanlarımız hazır

Taximono ile seyahat eden yolcuların güvenliklerinin ilk sırada yer aldığını belirten Rıdvan Göçemen sözlerine şöyle devam etti:

“Yolcumuz motora binmeden önce sürücü tarafından kask, reflektör, yelek ve dizlik veriyoruz. Hijyeni sağlamak için her müşterilerimize kask takmadan önce bone veriyoruz. Hepsinin bakımı belirli periyodlarla kontrol ediliyor. Taximono’ya ait bir çağrı merkezimiz var.

Müşteriler ister mail üzerinden, isterse çağrı merkezi numarasından isterse de uygulamamız içerisindeki yardım bölümünden bize ulaşabilirler. Şikâyet ve değerlendirmeler hızlı bir şekilde o bölümden sorumlu kişilere iletilerek hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuluyor. Yolcularımızın güvenliği konusunda da son derce hassas davranıyoruz. Öncelikle uygulama tarafında sürücülerimizle 0850’li bir hat üzerinden görüşme yapıyorsunuz, yani sizin ne numaranızı ne de başka bir bilginizi üçüncü şahıslarla paylaşmıyoruz. Önümüzdeki dönemde İstanbul’daki ulaşım ağımızı daha da genişleteceğiz.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe