Etihad Airways PayFort ile Ortak Oldu

Etihad Havayolları Arap dünyasının lider online ödeme servis sağlayıcısı PayFort ile ortaklığının ardından bölgenin tam otomatik, kredi kartı ile taksitli ödeme planı sunan ilk havayolu firması oldu.

Bu girişim,  Etihad havayollarının Etihad.com üzerinden doğrudan rezervasyon yapan müşterilerine 3-60 ay arasında değişen aralıklarla hizmet vermesini sağlıyor. Bölgenin önde gelen bankalarından 17’si bu program içinde yer alıyor.

Bu, 2017’nin başında Dijital Dönüşüm ve İnovasyon ekibini kurmasının ardından Etiahd’ın devam eden dijital dönüşümündeki son gelişmelerinden biri.

Etihad Havayolları’nın Dijital Strateji ve İnovasyon başkan vekili Justin Warby “Etihad, Etiahd.com da dahil olmak üzere doğrudan kanallarımızı mümkün olduğunca kolay ve güvenli hale getirirken, misafirlerimize daha fazla seçenek ve esneklik sağlayarak seyahat deneyimini sürekli geliştirmeyi taahhüt eder” diye belirtiyor.

PayFort ile ortak olarak tam otomatik, birinci sınıf teknoloji çözümleri sağlayabiliyoruz. Küresel bir görünüm kazanıyoruz ve bölgeye en iyi uygulamayı getiriyoruz”.

Web sitesinde 20’den fazla ödeme metodu imkanı ile Etihad Havayolları‘nın farklı ödeme çözümleri küresel ve yerel ihtiyaçları karşılıyor.

Warby bu girişimin, orta gelir grubundaki gezgin ve aileleri desteklemek için tasarlandığını söyledi. Böylece yolcular ön ödeme yapmanın yükü olmaksızın seyahat rezervasyonu yapma olanağına sahip oluyorlar.

“Bu belki de bir havayolu olarak sağlayabileceğimiz, teknolojinin en sezgisel kullanımının bir örneği. Daha geniş anlamda, daha iyi ürün ve hizmet sunumunu, iş verimliliği ve müşteri hizmetlerini  kolaylaştırarak işimizin her alanına teknoloji ve yenilik inşa ediyoruz”.

Etihad uzman Dijtal Dönüşüm ve İnovasyon ekibini şirketin dijital dönüşümünü yönlendiren kurum-içi araştırma, geliştirme çözüm programı olarak kurmuştu. Misyonu Etihad Havayollarını yeni teknoloji ve yeteneklerden, büyük veri ve inovasyonlardan yararlanabilen, endüstirinin lider, entegre havayoluna dönüştürmek ve böylece yolcuya özgü bir ürün ve hizmet yaratabilmek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!