Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Tatil Yeri Seçmek Çiftlerin Arasını Açıyor.

Seyahat arama motoru Skyscanner’ın yaptığı araştırmaya göre, çiftlerin %74’ü bir sonraki tatilinde nereye seyahat edeceği konusunda uzlaşamazken, katılımcıların üçte biri karar verene kadar tartıştıklarını belirtti.

Seyahat arama motoru Skyscanner, çiftlerin tatil yeri tercihleri üzerine bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına göre, çiftlerin üçte biri ortak bir karar verene kadar tartışığı ortaya çıktı. Araştırmaya katılan seyahatseverlerin %28’i, partnerini ikna etmek için fiyat hakkında yalan söylediğini ve partnerinin rızası olmadan rezervasyon yaptığını belirtti.

Araştırma sonuçları, bu tartışma konusunun sadece çiftler arasında kalmadığını da gözler önüne sererken katılımcıların %14’ü, konuya ailesini dahil ettiğini kabul etti. Araştırmaya göre, bu süreç kişiler kimi zaman oldukça yıpratıcı çünkü katılımcıların %2’si bu süreçte ağladıklarını itiraf etti.

TATİL YERİ SEÇERKEN KADINLARIN DAHA FAZLA SÖZÜ GEÇİYOR

Kadınların %34’ü tatil yeri için partnerini ikna etmeyi başarırken, bu oran erkeklerde %27 olarak kaydedildi. Partnerine tercihini kabul ettirmeyi başaran katılımcıların %20’si, istediği tatil yeri seçildiği için kendini suçlu hissettiğini açıkladı. Bununla birlikte kendi istediği tatil yerini kabul ettiremeyen katılımcıların %16’sı, alınan karardan dolayı kızgın ve mutsuz olduğunu belirtti.

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2286 posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir