Sydney, Standart Ulaşım Kartlarının Yerine Temassız Ödemeye Geçiyor.

Teknoloji doğru kullanıldığında insan yaşamına ve seyahte önemli oranda kolaylık katıyor. Bunun son örneğini, Avustralya’nın dünya çapında tanınmış şehri Sydney’de görüyoruz.

Avustralya’nın en büyük bankası  Commonwealth BankMastercard ve ulaşım kurumu Transport for New South Wales’ın iş birliği ile Sydney’de feribot ulaşımına temassız ödeme özelliği getirildi. Proje ile ülkenin feribotlarının çok yoğun olması sonucu şehir sakinleri ve turistler kartlarını veya telefonlarını turnikelere okutarak hızlı ve kolay bir şekilde geçiş yapabilecek.

Son 1 senedir test edilen ve 15 binden fazla temassız geçişi test eden yetkililer bu yıl itibari ile şehir genelinde çalışmalara başlayacağı belirtildi. Daha önce ABSA Bank ve Mastercard işbirliği ile Cape Town My Citi Card ile karşımıza çıkan proje için Mastercard Avusturya Başkanı Richard Wormald görüşlerini paylaştı “Geçtiğimiz yıl başlayan proje, bugün büyük bir başarı kazandı. Avustralya’nın farklı bölgelerinde de benzer çözümleri hayata geçirerek ülkenin tüm şehirlerini birbirine bağlamak istiyoruz.”

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!