Sri Lanka Dünya Gençlik Konferansı’nda Sosyal Medya Sorumlusu Ol!
Screen Shot 2014-02-21 at 11.02.28 AM

Son başvuru: 10 Mart 2014

Kimler başvurabilir? : 18-29 yaş arasındaki blog yazarları ve sosyal medya aktivistleri

Yer: 6-10 Mayıs 2014, Colombo, Sri Lanka

Tanımı

Sosyal medya sorumluları, saat başı Dünya Gençlik Konferansı’nda neler olduğunu paylaşmak ve bildirmek adına bloglar, Facebook, Twitter, Flickr, Instagram, Tumblr gibi sosyal medyayı ve internet platformlarını kullanabiliyor olmalıdır. Takım, konferansta yer alan tartışmaları ve konuşmaları sosyal ve yeni medyaya anlaşılabilir ve uygun bir dilde çevirmelidir. Ayrıca grafikler, fotoğraflar, video klipler gibi görsel ögeleri de kullanmaları beklenmektedir.

Colombo’da olanları kendi perspektiflerinden anlatan, genç ve bağımsız bir grup olarak sosyal medya sorumluları sadece kaba bir taslak olarak haberleri sunacaklar ve ayrıca konferansa katılamayan birçok diğer gencin de sesini duyurmasına da yardımcı olacaktır. Bu görevlerinin yanı sıra, konferans boyunca “insan ilgisi ve özelliği hikayeleri” üzerinde çalışmaya yüreklendirileceklerdir. Ayrıca, her sabah konferansta işlenecek olan günlük haber bültenlerine de katkı sağlamaları beklenmektedir.

Nitelikler

30 kişilik sosyal medya sorumluları takımının 20si uluslararası gençlerden, 10u ise Sri Lankalı gençlerden oluşacaktır. Blog yarışması dili İngilizce olacaktır ancak farklı dillerde de blog yazabilecek adaylara öncelik tanınacaktır.

Harcamalar

Seçilen adayların Sri Lanka’ya ulaşım masrafları, konferans süresince burada yaptıkları diğer ulaşım masrafları ve konaklama organizatörler tarafından karşılanacaktır.

Başvuru

Adaylar başvuru için aşağıdaki konularda veya Dünya Gençlik Konferansı 2014 temaları hakkında blog hazırlamalıdır

Temel konular:

· İyi denetim ve sorumluluğu sağlamak

· Her seviyede kapsayıcı gençlik katılımı

· Gençlik hakları

· Küreselleşme/Kapsayıcı Gençlik Gelişimi (MOI)

· Sistemik eşitsizliklere son verme

· Cinsiyet eşitliği

· Marjinal gençliği güçlendirme

Temalar:

· Kaliteli eğitime eşit erişimin farkında olmak

· Tam istihdam ve girişimcilik

· Yoksulluğu önleme ve gıda güvenliği

· Sağlıklı yaşamlar sağlama ve “sağlığa” erişim

· Çevre korumaları, acil durumlara hazır olma ve gençlik merkezli şehirleşme

· Barış farkındalığı, uzlaşma ve şiddete son verme

· Spor ve kültür

Başvurular sosyal medya platformları üzerinden hashtag #WCY2014 kullanılarak da yapılabilir. Blogun linki [email protected] e-posta adresine konu başlığında “blog” yazacak şekilde ve bir de tercihen MS Word belgesi formatında kopyasıyla birlikte gönderilmelidir.

Başvurularınızda lütfen tam adınızı, yaşınızı ve eğitim ve iş deneyimlerinizi belirtin. Seçilen işler WCY web sitesine yüklenecektir.

Seçmeler yapılan işin yaratıcılığına göre yapılacaktır ancak eserin ilgi çekme gücüne de bakılacaktır. Son teslim tarihi: 10 Mart 2014

Başvuru için tıklayınız

Kaynak: Projelist

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!