Snoop Dogg’un Instagram’daki Yazım Hatası, Romanya’daki Bir Köyün Turizmine İyi Geldi 0

“Snoop Dogg’un yazım hatasını yakalayarak komik ve bilinçli bir sosyal medya kimliği oluşturan girişimci ruhu tebrik etmek gerek. Ama bu köy gerçekten turizmini geliştirmek istiyorsa, bir tür kalacak yer seçeneği sunmaları faydalı olabilir.” –Hannah Sampson

Romanya’nın kuzeyinde yer alan küçük bir köy, Amerikalı rapçi Snoop Dogg’un yaptığı bir yazım yanlışının yarattığı sanal ilginin tadını çıkarıyor.

Bogota, Kolombiya’da bir turnede olan rapçi, Instagram’a yolladığı bir selfie’de, hayranlarına Bogata, Transilvanya’da olduğunu söyledi.

Romanyalılar kısa sürede hatanın farkına varıp hakkında iletiler yazmaya başladılar. Ayrıca, 2,000 nüfuslu bu köyün “Romanya’da takılmak için en iyi yer” olduğunu söyleyen, visitbogata.com adlı bir turist web sitesi ortaya çıktı.

Köyde hiçbir otel bulunmuyor, dolayısıyla ziyaretçilere yanlarında uyku tulumu getirmeleri önerisinde bulunuluyor. Konuklar, acıkırlarsa meşhur Macar gulaşının bir benzeri ile kendilerine ziyafet çekebilirler.

Bogata Belediye Başkanı Laszlo Barta, The Associated Press Friday’e, “Bu bir hata, ama bizim için iyi bir tanıtım etkinliği oldu.” açıklamasını yaptı.

Kapak Görseli: Wfdd

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.