Skyscanner’in Yeni CEO’su John Mangelaars Oldu

Skyscanner, kapsamlı bir uluslararası aramanın ardından Microsoft emektarı ve Travix International eski CEO’su John Mangelaars’ı yeni CEO’su olarak görevlendirdiğini duyurdu.

John, CEO olarak zamanını hem Skyscanner hem de 20 yıldan uzun bir süre önce kurduğu Travelfusion arasında ayıran Moshe Rafiah’ın yerini alacak. Moshe ise Travelfusion’a geri dönecek, ancak 2019’dan beri üstlendiği Başkan Yardımcılığı pozisyonunu sürdürerek Skyscanner Yönetim Kurulu’nda kalacak.

Moshe yeni görev ile ilgili şu yorumu yaptı:

“Skyscanner, geçen yıl Haziran ayında CEO olarak adım attığımdan beri ikinci evim oldu, ancak dizginleri John’a devretme konusunda son derece güven duyuyorum. Kendisi, seyahat endüstrisi hakkında derin bir bilgiye ve çok uluslu şirketlerde 30 yıldan fazla deneyime sahiptir. John, e-ticaret işlerini ölçeklendirme konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahip ve aynı zamanda insanlara güçlü bir şekilde odaklanarak açık bir kültürel uyum sağlıyor.

2020 zorlu bir yıldı; ancak hem aramalarda hem de rezervasyon hacimlerinde artışlar da dahil olmak üzere seyahatlerin geri döndüğüne dair işaretler görmeye başladık: aşının yaygınlaşması açıkça tüketici güvenini canlandırıyor. Skyscanner’ın amacı dünyanın önde gelen seyahat pazarı olmaktır ve seyahat dönüşlerine ilişkin olarak, gezginlerimize ve iş ortaklarımıza öncülük etme konusunda güçlü bir vizyona ve stratejiye sahibiz. Bu bastırılmış talepten yararlanmaya çalışırken, John bu stratejinin uygulanmasında kilit rol oynayacak. ”

23 yılını Microsoft’ta geçiren ve Reklamcılık ve Çevrimiçi Reklamcılık Avrupa Başkan Yardımcısı olan John, 2013 yılında çevrimiçi seyahat acentesi grubu Travix’e CEO olarak katıldı.

Kendisi; “Büyümeden yararlanmak için önemli fırsatların olduğu bir zamanda cesur bir strateji yürüten istisnai bir ekip olan Skyscanner’a katılmaktan mutluluk duyuyorum. Uzun vadeli odak noktam, ekibe sürdürülebilir karlılık ve pazar payı oluşturma konusunda rehberlik etmek olacaktır. Daha geniş olan Skyscanner ekibi adına Moshe’ye sadece geçtiğimiz aylarda değil, aynı zamanda Başkan Yardımcımız olarak devam eden görevinde ilerlemeye devam ederken, Skyscanner’a olan bağlılığı için teşekkür ederim” dedi.

Mangelaars, Skyscanner’a geçişi hemen başlayacak.

Seyahatin geri dönüşüne hazırlanırken, Skyscanner için heyecan verici bir dönem. Geçen hafta, İngiltere de dahil olmak üzere çeşitli pazarlardan arama ve rezervasyon hacimlerinin yükselme eğiliminde olduğu bildirildi. 2020’de seyahat karantina muafiyetleri ortaya çıktığında olduğu gibi, sektörün 2021’de talebin geri dönüşünü göreceğine inanılıyor. O zamanlar, Portekiz için karantina kaldırıldığında, İngiltere’deki rezervasyonlar bunun ardından % 2000’in üzerinde artış gösterdi. İngiltere merkezli 1.000 gezginin katıldığı en son araştırma, ankete katılanların% 30’unun pandemi öncesine göre seyahate daha fazla para harcamayı ve% 64’ünün uzun mesafeli seyahat etmeyi planladığını ortaya çıkardı. Temmuz, popüler rotalarda yoğun indirimli fiyatlar ile şu anda Skyscanner’ın Birleşik Krallık sitesinde uçuş rezervasyonları için en çok aranan aydır.

Skyscanner, “Dünya gelecekteki seyahatleri yeniden düşünmeye başladığında, gezginler için burada olacağız. Yeni CEO’muz John’un da yolculuğa katılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Takıma hoş geldin John” açıklamasında bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!