Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Skyscanner’ın gezginlerin havayolu bakımından zengin içerikte alışveriş yapabilecekleri bir pazar haline gelme niyeti gözler önüne seriliyor.

Bu evrilmenin, tüketicinin kullandığı cihaza bakılmaksızın sürecin başından sonuna kadar sorunsuz bir şekilde geliştiği gözlemleniyor.

Wiliams’a göre; doğrudan havayolu bileti satın alımları ve sohbet botları gibi tıklama platformalarına geçiş yapan üçüncü taraflardan yapılan satın almalar arasında görülen çizgi bulanık.

Bu, sürtüşmeyen bir alışveriş deneyimi talebi ve havayolu ürünlerinin pazarda öne çıkması gerekliliği üzerine kurulu.

Skyscanner, taşıyıcı firmaların ürünlerinin dağıtımı söz konusu olduğunda firmalara kendi rezervasyon sitelerinden ayırt edilemez vitrinler de sunan bir pazar yaratma niyetinde olduğunu da açıkladı.

Edinburg merkezli firma, bu pazarın tedarikçilere daha fazla marka kontrolü sağlayacağını, ayrıca Skyscanner üzerinden geniş bir gezgin kitlesine hitap edebilme imkanı vereceğini de söylüyor.

Wiliams; “Gelecek için vizyonumuz havayolu firmalarıyla işbirliği yaparak tedarikçi tarafından yönetilen pazarımızın versiyonunu dünya çapında gezginlere ulaştırmak.

Sitemizde, taşıyıcı firmalarla birlikte, onlar ürünlerini ve markalarının kontrol ederken, akışımızdan, ve birçok cihazdan erişim sağlayan kitlemizden yararlanırken havayolu ürünleri mümkün olduğunca doğrudan tecrübeye yakın bir şekilde bir araya getirmek istiyoruz.

Bu, havayolu vitrini sunmak anlamına geliyor. Gezginler için Skyscanner üzerinden tecrübe edecekleri deneyim havayolu firmasının internet sitesi üzerinden edinecekleri deneyimden hemen hemen farksız olacak, ancak bu deneyim masaüstü, uygulama ya da herhangi bir cihaz için elverişli olma avantajına sahip.

“Havayollarının yeni nesil dağıtımda öne çıkma fırsatı olmalı, özellikle de gezginler, sorunsuz bir rezervasyon işlemi ve daha kısa rezervasyon süreci beklentisindeyken ve daha küçük ekranlardan rezervasyon gerçekleştirmeyi arzu ederken” dedi.

Iata “Yeni Dağıtım Kapasitesi Standardı” aracılığıyla, dağıtımın geliştirilmesine olan yaklaşımıyla ilgili olarak Skycanner’ı tanıdı.

Yeni Dağıtım Kapasitesi Standardı Program Direktörü Yanik Hoyles Beyaz Bülten’de; “Yenilik ve değişim hızı internete dünya çapında erişim ve mobildeki hızlı gelişim ve diğer birçok faktörün etkisiyle hızlanmaya başladı.

“Bu anlamda Skyscanner, ortak havayollarının daha pahalı hizmetler ve yardımcı ürünler de dahil olmak üzere tüm ürün yelpazesini sunmasına izin vererek NDC Sertifikasyonunun en üst düzeyine ulaşıyor ve bu yolda liderlik ediyor” dedi.

Sksycanner geçen ay taşıyıcı firmalar için yan hizmet satışlarında ortalama dönüşüm oranını %50’ye (mobil rezervasyonlarda %100’e) kadar arttırdığını iddia ettiği koltuk seçimi, aile ücretleri gibi yeni özelliklerini tanıttı.

Hali hazırda birçok havayolu platforma dahil oldu; Finnair, British Airways ve Scoot gibi güçlü firmalar da yakın gelecekte platforma dahil olacak.

Bülten’e ulaşmak için: https://partners.skyscanner.net/future-of-airline-distribution

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz