Skyscanner, Facebook Üzerinden Uçuş Aramaları Yapıyor. 0

Facebook Messenger kullanıcıları ( ya da Skyscanner’ın Facebook sayfasını ziyaret ederek özel mesaj gönderen insanlar) şimdi Skyscanner robot yazılımıyla uçuş aramaları için sohbet edebiliyorlar.

İngiltere merkezli meta arama sitesi Facebook Messenger’da sohbet robot yazılımını tanıtan ilk fiyat karşılaştırma portalı. Müşteri kendi dilini kullanarak nereyi ziyaret etmek istediğine ve ne zaman ziyaret etmek istediğine dair mesaj yazabiliyor ve robot yazlım da fiyatları ve yolculukla ilgili rota bilgilerini getiriyor.

Kullanıcılar hoşnut oldukları bir uçuş bulduklarında ise rezervasyon için doğrudan Skyscanner’ın sistemine yönlendiriliyorlar.

facebook-messenger-skyscanner

Kullanıcılar, alternatif olarak olası seyahat seçeneklerini görmek için de “her yöne” ya da “emin değilim” seçeneklerini seçebilirler.

Yazılım mükemmel değil, test için diğer bazı sohbet yazılımlarının kabul ettiği “ PHL to Tokyo” şeklinde Philadephia havaalanı kodunu denedik; fakat cevap “Philadephia’ya gideceksiniz “ şeklinde yanlış geldi.

Sohbet robot yazılımının hızlı olmaması, herhangi bir meta arama sitesinde ya da doğrudan bir uygulamada olduğu kadar gerekli değil; fakat sohbet uygulaması seyahatlerde gerekli.

Küçük mobil cihazlardan yapılan rezervasyonlar için genel olarak doğal dil uygulaması da geleneksel rezervasyon sihirbazlarından çok daha cazip. Bu tür bütünleşmelerin çok daha fazla olmasını diliyoruz.

Yazılımı link üzerinden deneyebilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.