Sırtçantanızı Kapıp Yola Çıkmanız Gerektiğini Gösteren 10 İşaret 0

1. Pazartesilerden korkup, çarşambanın gelişini kutlayıp, cuma-cumartesi-pazar günlerini ise hatırlamayacak kadar sarhoş geçiriyorsanız

Pazartesi gününe büyük bir bunalımla başlayıp cumaya kadar geçen süre içinde dakikaları sayıyorsanız, sizin tatile çıkma zamanınız gelmiş demektir. Tatil dönüşü yine hafta sonlarını iple çekmeye devam edebilirsiniz ancak haftanın diğer günlerini kendinize zehretmeyin.

2. Kendinize gelmek için öğlene kadar iki kahve içiyorsanız

Kafein almadan zihnini açık tutmakta zorlanan biriyseniz, sizi mutsuz eden şeyleri tekrar düşünmelisiniz. Herkesin yaşamak için para kazanmaya ihtiyacı var ancak sizin yaşadığınızdan ne kadar verim aldığınızı düşünmeniz gerekiyor.

3. Günlük rutininiz aklınıza veya bir kağıda kolayca yazabilecek kadar basitleştiyse

Sabahın köründe çalar saatin sesiyle uyanıp gözünüzü açmadan soluğu duşta alırsınız, soğuk suyla kendinizi uyandırmaya çalıştıktan sonra hazırlanıp evden çıkarsınız. İşyerinde geçirmeniz gereken vakti doldurduktan sonra tüm gün oturmuş olmanın verdiği olumsuz etkilerden kurtulmak için spor salonuna gidip ardından eve dönersiniz. Mutfağa girip yiyecek bir şeyler hazırlarsınız, etrafı toparlarsınız ve ertesi gün giyeceklerinizi hazırlayıp uyursunuz. Günler bu şekilde birbirini kovalıyorsa, sırt çantanızı kapmanın zamanı gelmiş demektir.

tatil-tatil-1-e1436874694339
Her gün bir öncekinin aynısı olduysa, sırt çantanızı kapıp uzaklaşmanın vakti gelmiş demektir.

4. Sabahları yediğiniz mısır gevreği ya da müsli sizi düşündürüyorsa

Kaşık kaşık mısır gevreği veya müsli yerken aynı zamanda saçınızı taramaya veya gömleğinizi giymeye çalışıyorsanız, hayatınız biraz tatsız geçiyor demektir. Yaşamınızın amacı sizin için yaşamın ta kendisine dönüştüyse, oturup düşünmeniz gerekebilir.

5. Yakın geçmişte yaptığınız tek kültürel aktivite Çin yemeği yemekse

Bir zamanlar İtalya’da makarna, Tayland’da Tay yemeği yiyordunuz. Eğer bunlar çok geride kaldıysa, yola çıkmanızın vakti gelmiş demektir.

6. Arkadaşlarınızın yolculuk anılarına imrenerek bakıp bir türlü kendiniz için bir bilet almıyorsanız

Arkadaşlarınızın tatil fotoğraflarının altına “Çok şanslısın, seni kıskanıyorum” gibi yorumlar yazarken hiç aklınıza geldi mi, siz neden aynısını yapmıyorsunuz?

7. Evden işe giderken başka hiçbir yere uğramıyorsanız

Sanki bir an önce bir yere yetişmeniz gerekiyormuş gibi bir aceleye gerek yok, eve biraz geç gitseniz de bir şey kaybetmezsiniz.

tatil-tatil
İnsanların hayattaki en büyük hatalarından biri, hayatı yaşamak yerine düşünmekle vakit harcamaları.

8. Kıyafetleriniz bile sizden daha çok yolculuk ettiyse

Kıyafetlerinizin etiketlerindeMade in” diye başlayan yazının devamında hangi ülke var? Hiç o ülkeye gittiniz mi?

9. Zamanınızı geleceği veya geçmişteki hatalarınızı düşünerek geçiriyorsanız

İnsanların hayattaki en büyük hatalarından biri, hayatı yaşamak yerine düşünmekle vakit harcamaları. Bazen hayatın detaylarına çok fazla takılıp asıl yapılması gerekeni unutuyoruz; o da yaşamak.

10. Bu yazıyı sonuna kadar okuyup bir şeyler yapmak istiyorsanız

Devam edin, hemen bir seyahat fikrinin peşinden gidin.

Kaynak: Uplifers

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.