Seyahat Teknolojisi Markası Sabre, Boston İnovasyon Laboratuvarı’nı Açtı

Boston Belediye Başkanı Marty Walsh ve bölgede faaliyet gösteren seyahati endüstrisi liderleri açılış törenine katıldı.

Küresel seyahat endüstrisinin önde gelen teknoloji sağlayıcısı Teksas merkezli Sabre Corporation (NASDAQ: SABR), Boston Inovasyon Laboratuvarı’nın açılışını kutlamak üzere geçtiğimiz günlerde bir açılış törenine ev sahipliği yaptı. Sabre CEO’su Sean Menke ve Sabre Labs Başkanı ve eski Google yöneticisi Sundar Narasimhan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte, Boston Belediye Başkanı Marty Walsh da misafirler arasındaydı.

Sabre CEO’su Sean Menke; “Sabre, 1.7 trilyon dolarlık seyahat pazarında, perakendecilik, dağıtım, ve gerçekleşmesinde uzun bir teknoloji liderliğine sahip. Son iki yılda, inovasyonu pazara sunmaya devam etmek için Sabre’yi yeniden canlandırmaya ve dönüştürmeye odaklandık. Bugün, müşterilerimiz ve teknoloji ortaklarımızla olan ortaklığımızdan kaynaklanan heyecan verici gelişmeleri dört gözle beklediğimiz Boston’daki İnovasyon Laboratuvarımızı açarak bu yolculukta önemli bir adım atıyoruz” dedi.

İnovasyon Laboratuvarı, Sabre Labs, Sabre’nin, seyahatin geleceğini şekillendirmek için büyük veri, makine öğrenimi, yapay zeka ve diğer yeni teknolojilerin yeni kullanımlarını araştıran küresel araştırma ve geliştirme kolu için merkez olarak hizmet verecek. Sabre, stratejik olarak Boston’ın popüler Seaport Bölgesi’ni seçti ve dünyaca ünlü araştırma kurumları ve önde gelen teknoloji şirketleri topluluğu tarafından desteklenen, kentin inovasyon ekonomisini kullanmayı planlıyor.

Sabre Labs ve Ürün Stratejisi Başkanı Sundar Narasimhan; “Boston, İnovasyon Merkezimizin yeri için bariz bir seçimdi. Canlı bir teknoloji topluluğuna ve ülkenin önde gelen teknik üniversitelerinden yeteneklere erişime sahip. Bu Laboratuvarda yazılım mühendisleri ekibimiz, fikirleri hızlandırarak seyahat işini yeniden düzenleyen yeni nesil çözümlere dönüştürmek üzere Sabre’nin ürün geliştirme ekipleri ve müşterileri ile yakın işbirliği içinde çalışacak” dedi.

Sabre, teknolojisiyle 2018’de 3,9 milyar dolar gelir elde ederek seyahat ve teknolojideki uzun süredir devam eden gücünü de göstermiş oldu. Sabre, dünyanın en büyük seyahat pazarını işletiyor ve yılda 120 milyar dolardan fazla harcıyor. Bagaj takip çözümlerinden akıllı perakendecilik tekliflerine kadar çeşitli SaaS çözümleri, yüzlerce havayoluna, 42.000’den fazla otel mülküne, binlerce seyahat acentesine ve seyahat endüstrisinde araba kiralama şirketleri ve kruvaziyer şirketleri dahil olmak üzere daha birçok oyuncuya hizmet veriyor.

321 Summer St’de bulunan 10.635 metrekarelik Inovasyon Laboratuvarı’nın, Boston ekonomisine 60 yeni iş kolu eklemesi bekleniyor.

Sabre, ayrıca Watertown’da bir Sabre Ağırlama Çözümleri ofisi ve toplamda 9,000’in üzerinde küresel bir işgücü ile ülke çapında varlığını genişletecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!