Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Headout, coğrafi erişimini genişletmek ve FAVÖK kârlılığına ulaşmak için B Serisi finansman turunda 12 milyon ABD Doları topladı.

B Serisi turu, mevcut yatırımcılar Version One Ventures, Nexus Venture Partners, FJ Labs, 500 Startups, Haystack ve Ludlow Ventures’ın katılımıyla Glade Brook Capital tarafından yönetildi.

Bu son finansman turuna katılan yeni yatırımcılar arasında Espresso Capital ve Practical VC yer alıyor.

Bu son finansmanla şirket, sekiz turda toplam 27,7 milyon ABD Doları tutarında finansman sağladı.

Merkezi New York’ta bulunan Headout, 2014 yılında Varun Khona (CEO), Suren Sultania (COO) ve Vikram Jit Singh (CTO) tarafından kuruldu. Web ve mobil tabanlı aktivite platformu, gezginlerin tur paketlerini keşfetmelerine ve rezervasyon yapmalarına olanak tanır.

Headout’a göre, “salgın öncesi bir azınlık segmenti olan iç ve yerel seyahat talebini ikiye katlayarak” seyahatteki kademeli toparlanma ile bu yılın Ocak ayından bu yana %800 büyüme kaydetti. Aynı yılın Temmuz ayında FAVÖK’ü de karlı hale getirdi.

Şirket, mevcut 30’dan 300 yeni şehre genişlemek için taze fonları kullanmayı, ürün geliştirmenin yanı sıra 150 çalışanı daha işe almayı planlıyor.

Varun Khona; “Dünya, seyahat ve gerçek yaşam deneyimleri olmadan inanılmaz derecede sıkıcı bir yer. Covid, insanları dışarıdaki dünyayı deneyimlemeleri için ilham verme misyonumuzda bizi yalnızca daha amansız yaptı.

“Bu tur ve karlılık dönüm noktamızla birlikte, tüm odak noktamız, seyahati kurtarmaya yardımcı olmak için genişleme ve uzun vadeli yatırımlar” dedi.

Glade Brook Capital’in ortağı Linda Guo ise; “Seyahat deneyimleri için düşük çevrimiçi nüfuz göz önüne alındığında, Headout’un sektörü, özellikle Covid sonrası iyileşme döneminde dijitalleştirmesi için önemli bir fırsat olarak görüyoruz” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz