Seyahat Arama Şirketi GoEuro 70 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı 0

Çoklu arama modeli Şirketi GoEuro, Silver Lake Kraftwerk ve Kleiner Perkins Caulfield & Byers’dan 70 milyon dolarlık yatırım aldı.

En son yatırım, bir yıldan daha kısa bir süre önce, geçen yıl Aralık ayında 45 milyon dolarlık B serisi yatırımı güvence altına alan Goldman Sachs ve bir dizi kişisel yatırımcıdan gelmişti.

GoEuro, daha önce de kendisine ait olan bir çoklu model seyahat arama motoruna yapılabilecek en yüksek yatırım rekorunu tekrar kırdı.

Almanya Merkezli şirketin(27 milyon dolarlık) A serisi ilk yatırımı 2013 yılında gelmişti ve bugüne kadar yapılan 145 milyon dolarlık yatırımı da beraberinde getirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre; “GoEuro Multi milyar dolarlık şirketlere dönüşme fırsatını gören Avrupalı, işe yeni başlayanları çemberine katmakla başlayacak.”

CEO Naren Shaam; GoEuro’nun hedefinin harita üzerinde yer alan her bir lokasyon için bir tıkla bağlantı kurmak olduğunu söylüyor.

Go Euro’nun verdiği bilgiye göre aylık olarak 10 milyon kullanıcıları var ve işletmeler 100’ün üzerinde ülkede kolaylıkla bilet şatışı gerçekleştirebiliyorlar.

Shaam;”deneyimli yatırımcılardan almış olduğumuz bu yeni yatırımlar, birçok yeni pazara girmememize ve zaten içinde bulunduğumuz pazarın derinine inmemize olanak sağlayacak olmasının yanı sıra; tren, otobüs ve uçuşlar için dünyanın en kapsamlı rezervasyon platformunun gelişimini hızlandırmak istiyoruz” dedi.

Şu anda GoEuro’da çalışan kişi sayısı 180.

Shaam; sektörün dünya çapında bölgesel olarak Avrupa’nın iyi gelişmiş yüksek hızlı tren ağlarıyla birlikte 150 milyar dolarlık bir hacme sahip olduğunu vurguladı.

Bunun yanı sıra GoEuro, (1 milyon dolar değerinde) “unicorn hırsıyla” misyonunun dünyanın en büyük seyahat rezervasyon hizmeti haline gelmek olduğunu iddia ediyor.

Bir dizi benzer marka son yıllarda ortaya çıkan rotalar, hava, tren, feribot ve diğer kara taşımacılığı biletlerinin de dahil olduğu bir stratejiyle hizmet veriyor.

Silver Lake Kraftwerk ailesine ait girişimcilik firması Silver Lake son dönemde Alibaba, Ctrip ve Sabre’yi destekledi.

Kleiner Perkins, Google ve Airbnb’nin yanı sıra Uber, Waze ve Twitter’ı da ilk olarak destekleyen yatırımcılardan olmuştu.

Rakip hizmet sağlayıcısı Rome2Rio CEO’su Rod Cuthbert; “Bu inanılmaz. Bizi dinleyen herkese çoklu modelin son birkaç yılın sıradaki en büyük fikri haline geleceğini söyleyip duruyorduk ve bu yatırım verdiğimiz mesaja ağırlık ekliyor.

Bir değerlendirme yapacak olursam; bu yatırım, Rome2Rio hisse sahiplerini yatırımlarıyla ilgili olarak oldukça iyi hissettirecek. Naren ve takımına başarılar diliyorum ve bunun yanı sıra teşekkürlerimi iletiyorum!” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe