Seyahat Alanında Yeni İş Kuranlar İçin 4 Önemli İpucu 0

Seyahat alanında yeni iş kuranların şu anda duymak istedikleri en son şey olsa da üzgünüm; fakat güvenilirliği olan istatistiklere göre online işletmelerin %90’ı ilk dört ay içerisinde başarısız oluyor.

İyi haber şu ki; burada sayısız çalışma mevcut ve bu çalışmalar yeni girişimcilerinin neden başarısız olduğunu ortaya koyuyor, ayrıca girişimde bulunmadan önce iş planınız üzerinde ince eleyip sık dokumanızı sağlayacak imkânı da sağlıyor.

Anket sonuçlarına göre; yeni bir iş kuranların başarısız olmasının ilk sebebi; girişimde bulunulan alanda yeni bir pazara ihtiyaç olmamasından kaynaklanıyor, ayrıca; zayıf pazarlama, rekabet üstünlüğünün sağlanamaması ve iş modelindeki eksiklik te listede yer alıyor.

Göz önünde tutulması gereken bu sebeplerle birlikte; seyahat alanında yeni iş kuranlar için 4 önemli ipucunu da sunuyoruz;

Büyük bir Seyahat Pazarı Belirlemek

Herhangi bir girişimcinin ürünlerini pazarlamak için, o ürünlerin yeterince büyük bir müşteri kitlesinin olup olmadığı üzerine düşünmeden yeni bir iş kurarak faaliyette bulunacağını sanmıyoruz.

Hedef pazarı belirlemeden ya da pazar bölümünün rekabet edebilecek durumda olup olmadığını dikkate almadan heyecanlanmak çok kolaydır. Bu düşünceyi çok zayıf bulabilirsiniz; fakat çok büyük olmayan bir seyahat pazarı (Niş) ya da üzerine fazla odaklanılmış bir pazar bulmanız gerekiyor. Ürün ya da hizmet mükemmel olsa bile sakın satın alacak hiçbir müşterisi olmayan bir ürün ya da hizmet için girişimci olmayın!

En Başından İtibaren Sosyal Medyayı Kullanın

Özellikle de yeni bir iş kuranlar için sosyal medya güçlü bir pazarlama aracı olabilir; fakat bu doğru zamanlama ve teknikle mümkün olabilir. Henüz ticarete başlamadan önce işiniz için sosyal medya hesapları yaratmak iyi bir fikir olabilir. Bu belki biraz alışılmışın dışına çıkmak gibi algılanacaktır; fakat başarı ve başarısızlık arasında ince bir çizgi yaratarak işe yarayabilir.

Artık sosyal medyada kitlelerin akıllarında yer etmek çok kolay; çünkü hemen hemen herkes orada! Buna deneysel yaklaşım deniliyor ve bu hedef kitleniz ile aranızda bir bağ oluşturuyor, bir bakıma onları şaşırtıyor ve marka isminizin akıllarında kalmasına sebep oluyor, tabii bu zaman alacaktır, bu yüzden günün her saatinde sosyal medyada oturum açmaya hazırlıklı olun.

Gelecekte Gerçekleşebilecek Değişikliklerden Etkilenmeyen Bir Web Sitesi Yaratın

Web siteniz ilk aşamalarda içerik açısından çok tatmin edici olmayabilir, beklentiler işinizin ne kadar güvenilir olduğunu ölçmek için kullanılan bir barometre gibidir, o yüzden web sitenizi gelecekte gerçekleşebilecek değişikliklerden etkilenmeyen bir hale getirdiğinize emin olmak zorundasınız.

Emin olmanız gereken ilk şeylerden bir diğeri de; mobil uyumudur. Bir çok kişi sizi sosyal medya üzerinden büyük olasılıkla da akıllı telefonlarla yaptıkları taramalarla bulacaktır, bu yüzden web siteniz bir mobil cihazla görüntülendiğinde insanların gözlerini kanatan bir halde olmasın! Böyle bir durumda Google ve ayrıca hedef kitleniz de memnun olmayacaktır.

En Son ve En İyi Teknolojilerden Yararlanın

2016’da seyahat alanında yeni bir iş kurmanın en güzel yanı; rekabette bir adım önde olmanızı sağlayacak bir dizi çok yönlü teknolojinin varolması, ve biz bu tür bir teknolojinin satın alınmasını öneriyoruz. En iyi teknoloji web sitenizde yıldırım hızıyla rezervasyon yapılmasını, müşterilerinize hızlı ve basit rezervasyon deneyimi sunmanızı, web siteniz aracılığıyla sağlanan ödeme siteminin güvenli olmasını, tedarikçi sözleşmelerinizi kolayca yönetmenizi ve Google’da başarı sıralamanızı yükseltmenizi sağlar. Ayrıca her şeyden önemlisi bunlar işinizin başarısına ya da başarısızlığınıza katlıda bulunacak önemli faktörlerdir.

Kapak Görseli: Venture Beat

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe