Sevgililer Günü Paris Bir Başka 0

Dünya üzerinde hiçbir kent yok ki; Paris kadar aşka yakışsın. Eyfel Kulesi, Notre Dame Kathedrali, Moulin Rouge, Aşk Köprüsü, kafeleri, sokakları, mimarisi ve şehrin kendine has müziğiyle romantik bir Sevgililer Günü için Paris sizi bekliyor.

paris

Sevgililer Günü denilince akla Paris’in gelmesinin çok sayıda nedeni var. Şehrin her yanında dolaşan aşıklardan, çalan aşk şarkılarından, Paris’in kartpostallardaki yerinden başlamak istiyorum. Şehirde dolaşırken bir Woody Allen filminde oynuyormuş gibi hissediyorsunuz, Sen Nehri üzerindeki Aşk Köprüsü’ne sevgilinizle birlikte gidip aşkınıza dair bir dilek tutup kilidi köprüye asıyorsunuz. Sonra Eyfel Kulesi’nden bu şehre bakıyorsunuz, kafelerden birinde oturup o meşhur kahvelerden birini içiyorsunuz. Ayrılmadan önce arkanıza Eyfel Kulesi’ni alarak selfie bir fotoğraf çekiyorsunuz. Şehirdeki aşk kokusu sizi yalnız bırakmıyor; Esmeralda’ya aşkıyla ünlü Victor Hugo’nun kahramanı Notre Dame’ın Kamburu aşkını anlatmak için sizi bekliyor. Görkemli Notre Dame Katedrali gotik yapısıyla ve gece ışıklandırmalarıyla çok güzel bir manzara oluşturuyor.

Şehri gezerken arka fonda Fransız şarkıcı Édith Piaf’ın La Vie en rose’u çalıyor, bir sonraki şarkı ise son zamanların moda şarkısı Zaz’dan Je Veux. Bu romantik şarkılar eşliğinde bir başka aşk mekanı Moulin Rouge’a yolculuğunuz başlıyor. Kendi adıyla anılan muhteşem bir aşka şahit olan bu Kırmızı Değirmen adlı kabare de size Sevgililer Günü’nde Paris’in neden anlamlı bir rota olduğunu anlatıyor.

Paris’in en güzel yanı ise her zaman yeni aşk hikayelerine hazırlıklı olması. Şehrin ruhları aşkla dolduran havası, aşık çiftlerin hikayelerinde Eyfel Kulesi’nin, aşk dolu sokakların yer alması için hazır bekliyor.

Sevgililer için yılın en anlamlı günlerinden birisi olan Sevgililer Günü‘nü romantik Paris sokaklarında geçirmek isteyenler bu sayfadan Paris’te kalınabilecek oteller listesine göz atabilirler.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe