Şehirlerin Tanıtımına Katkı Sağlayan Uygulama, Step to City

Ülkemiz turizmi adına zor geçen 2016 yılı girişimcileri yeni uygulamalar geliştirmeye itiyor.

Koordinatörlüğü Soner Dağtekin tarafından yapılan ve devlet desteği ile 2015 yılı içerisinde faaliyete geçen Step to City, şehirlerin tanıtım problemlerini ortadan kaldıracak bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

Step to Istanbul

Turizm değerlerini, her geçen gün kendini yenileyen teknoloji ile yerli ve yabancı turistlere tanıtmayı hedefleyen Step to City, Geliştirilen mobil uygulama şehirde konumlandırılan ibeacon cihazlarla etkileşime geçerek farklı dillerde turizm değeri taşıyan eserler hakkında kullancıya bilgi vermektedir.

IOS ve Android yüklü telefonlara tamamen ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulama, şehir hakkında video ve resim desteği ile bilgi veren sistem aynı zamanda nerede yemek yenir, nerede konaklanır, ne satın alınır gibi bir çok soruya da cevap veriyor ve konumunuza bağlı olarak sürekli size bilgi veren sistem aynı zamanda bir navigasyon özelliği de taşıyor.

Soner Dağtekin‘in yaptığı açıklamaya göre Mısır, İngiltere, Dubai, Suudi Arabistan, Çin, Gürcistan ve Meksika başta olmak üzeri bir çok ülkeden bayilik ve distribütörlük anlaşma süreçlerine başlayan Step to City‘nin halen internet versiyonunda bazı eksiklikler olsa da haziran ayı içerisinde yayına başlayacak yeni portal ile bu sıkıntılarda giderilecektir.

 

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!