Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Otel ve tatiller için sadece üyelere indirimler sunan şirketin açıklaması, satışlarda % 66 artışa neden oldu. Grup, LateRooms.com ve ortak girişim sitesi LateLuxury.com dahil olmak üzere Late Rooms Limited‘in bir kısmına ortak olduğunu açıkladı.

Secret Escapes, LateLuxury.com’u “en kısa sürede” yeniden hizmete sokmayı planlıyor. LateRooms, Super Break’i de içeren Malvern Grup’un bir parçasıydı. Secret Escapes, ayrıca premium seyahat sitesi pigsback.com’u satın alarak İrlanda’ya da genişledi.

İcra başkanı Alex Saint liderliğindeki grup, 2017 yılında 73,2 milyon £ olan satışarın geçtiğimiz yıl 101,3 milyon £’a yükseldiğini bildirdi. FAVÖK öncesi “kârlılık elde etmeye ilişkin işletme stratejisine” paralel olarak bir önceki yıl 8.6 milyon £ zarardan 1.4 milyon £ ‘a yükseldi. Grup zararları 14,6 milyon £ ‘dan 11 milyon £’ a düştü.

Saint, lüks otellerin boş odaları doldurmalarına yardımcı olmak amacıyla 2010 yılında Secret Escapes’i kurdu. Kendisi, tatillerin, tüketicilerin vazgeçeceği “son lükslerden” biri olduğunu söylerken; Sunday Times’a, İtalya, İzlanda ve gurme seyahatlerinin popüler olduğunu söyledi.

Sonuçları açıklayan Saint; “2018’deki performanstan ve şirket içi teknolojimizin sürekli gelişiminde kaydedilen ilerlemeden memnunum. “İlham verici seyahat deneyimlerine olan talep, planlı ve özgün deneyimlere daha fazla önem veren tüketicilerle birlikte büyümeye devam ediyor. Çok büyük ve etkileşimli bir üyeliğe sahibiz ve verilerimizi ve teknolojimizi kullanarak, daha fazla büyümeyi sürdürmek için giderek daha fazla kişiselleştirilmiş teklifler yaratabilir ve pazarlayabiliriz. İşi büyütme stratejimize, karlı bölgelerimizdeki varlığımızı güçlendirmeye, gelişmekte olan bölgelerimizdeki pazar payımızı arttırmaya ve satın alımların entegrasyonuna odaklanmaya devam ediyoruz” dedi.

Secret Escapes, daha önce Eylül ayında Finans Yöneticisi olarak Zoopla emlak sitesinden Andy Botha’yı atadı. Şirketin mevcut durumu, Sunday Times’a göre, Grup’un satış veya fon toplamaya hazırlanması gibi okunabilir. Şirket geçen yıl Temmuz ayında Merian Global Investors’tan 52 milyon £ fon topladı.

Diğer risk sermayesi destekçileri arasında Atlas, Google Ventures ve Octopus bulunuyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz