Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Reuters tarafından hazırlanan bir rapora göre, Booking.com teklifler için bitiş zamanı sınırlamasını sona erdirmek ve bir odanın son oda olduğunu iddia etmek de dâhil olmak üzere wesitesindeki satış şeklini değiştirmeyi kabul etti.

Avrupa Komisyonu, Booking.com’un “manipülatif tekniklerini” sona erdireceğini söyledi. AB yöneticisi ve Hollanda Tüketici ve Piyasalar Yetkilisi tüm yıl boyunca Booking.com ile çalıştı ve şirketin uygulamalarını AB tüketici hukuku ile uyumlu hale getireceği belirtildi.

AB adalet ve tüketiciler komiseri Didier Reynders, “Pazar lideri olarak, Booking.com gibi şirketlerin bu alandaki sorumluluklarını yerine getirmesi hayati önem taşımaktadır” dedi.

Booking.com, sorunları düzeltmek için gönüllü olarak yetkililerle birlikte çalıştığını belirtti ve: “Sonuç olarak Booking, tüketiciler için eşit bir oyun alanı ve tutarlı standartlar oluşturmak için sektördeki herkes için geçerli olan açık mevzuat ve standartlara inanıyor,” açıklamasında bulundu.

Değişiklikler 16 Haziran’a kadar yapılacak.

Booking.com’un “mevcut son oda” dediği bir uygulaması var; ancak bu ifadede yalnızca web sitesinde sunulan odalar için geçerli olduğu belirtilmiyor. Bu uygulama sona erecek.

Şirket ayrıca, süre dolduktan sonra fiyat aynı kalırsa, rezervasyon için zaman sınırı seçeneğini sonlandırmayı kabul etti.

AB ayrıca, Booking.com’dan toplam tutarın anlaşılması kolay bir şekilde gösterildiği gerçek tasarruflar sunan indirimler sunmasını, ayrıca alıcının anlaşmanın profesyonel veya özel bir ev sahibi tarafından sunulup sunulmadığını bildirmesini istedi.

Reynders, AB’nin, AB kurallarına uyduklarından ve sundukları şeyleri kullanıcılardan yararlanmayacak şekilde sunduklarından emin olmak için seyahat sitelerini sürekli izleyeceğini söyledi. Bu ayrıca tüm şirketlerin eşit bir oyun alanında bulunmasını sağlayacaktır.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz