Sağlıklı Bir Seyahat İçin Önemli Tavsiyeler

Tatil dönemi yaklaştı, kış seyahatlerini tercih edenler. Bu önerilere göz atmanızda fayda var.

Virgin Pulse tarafından yapılan bir anket ortaya koymuş ki; seyahatleri sırasında insanların % 63’ü sağlıklı yiyecekleri tüketememekte zira herkes lezzet duraklarını içeren gurme turlarına katılmıyor.   %55’lik bir kesim spor yapmayı yorucu bulmakta ve %44’lük bölümü ise 7 saat ve üzerinde uyuma şansına sahip olamamakta imiş.

Seyahat uzmanlar, ayaküstü atıştırmalarınızda şeker ve tuz oranı yüksek ürünlerden kaçınmanızı tavsiye etmekte.

snackü

Ayrıca seyahatlerinize spor ekipmanlarınızı da götürmeniz de önemli. Yürüyüş ya da koşu yapabilir , yerel bir spor salonunu ziyaret edebilirsiniz.

snakcs

Yerini yadırgayan ve başka yataklarda yatmakta zorlananlar için ise kendi yastıklarını ya da yataklarını hatırlatacak nesneleri seyahatlerine götürmeleri tavsiye ediliyor.

snascs

Ayrıca toplu taşıma kullanan kişiler ise güzel bir kulaklığa ihtiyaç duyabilir.  Zira insanların yarısı diğer gürültülü yolculardan şikayet etmekte. Ayrıca seyahat öncesinde keyfinizin kaçmasını istemiyorsanız havayolu şirketlerinin ekstra ücret politikalarını da incelemenizde fayda var . Seyahat öncesinde seyahat sağlık sigortası yaptırmanız da olası problemlerde size yardımcı olacaktır.

Ama siz yine de seyahat esnasında sevdiklerinizle güzel vakit geçirmenin değerini bilin. Zira en güzel anılarınız hayatınız boyunca sizinle olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!