Sabre Travel Network’den Traci Mercer, Kara ve Denizin Geleceği Üzerine Konuştu 0

Bu küresel rakamları bir temel olarak kullanarak, Sabre Travel Network’den Traci Mercer, işin büyüyen bir parçası olarak konaklama, kara ve deniz üzerine bir değerlendirmede bulundu.

İşletmeyi etkileyen eğilimler

Mercer, şimdiye kadar konaklama , kara ve deniz işletmelerinde dalga oluşturan bazı daha geniş eğilimlere rağmen, aşağıdaki tespitleri yaptı:

Bleisure (İş seyahati+tatil): Sadece Y kuşağı için olmasa da, bu eğilim işin bu bölümünü en çok etkileyen durumlardan biri. Bleisure (İş seyahati+tatil) daha az hava harcaması anlamına gelirken iş için seyahat edenler, otelleri değiştirebilir ve aynı zamanda hedefte daha uzun süre kaldıklarında daha fazla para harcarlar.

Özen Yükümlülüğü: Bu uzun seyahatlerin risk yönetimine etkileri vardır. İş seyahatindeki kişilerin büyük çoğunluğu (% 80), şirketlerinin kendilerini güvende tutmaktan sorumlu olduklarına inanmaktadır. Konaklama, kara ve denizin kurumsal seyahat ortamında nasıl yönetildiğine dair etkileri vardır.

Mobil rezervasyonlar: Mobil, rezervasyonlar kazanç göstermeye devam ediyor. Yolcular, hareket halindeyken rezervasyon yapmak için daha fazla eğilim gösteriyorlar. Bu, özellikle son dakika iş seyahati+tatil harcamalarını yakalamak isteyen tedarikçilerin yanı sıra genel olarak daha fazla hedefe yönelik harcamalar için de uygun.

Konaklama İçerik Hizmetleri

Boyutu göz önüne alındığında, konaklama işletmelerin hayati bir parçasıdır. Bu bağlamda Mercer, konaklama içeriğinin Sabre’yi rezervasyonlar için kullanan acentalara nasıl sunulacağı konusundaki gelişmeleri açıkladı.

Esnek API’ler: Sabit API’ler, müşterilerin istedikleri şeye ulaşmalarını zorlaştırır. Bu, acentaların özelleştirilmiş çözümler oluşturduğu bir çağda her zamankinden daha önemlidir.

Karşılaştırmalı alışveriş: Tüketici dünyasında, takvime göre arama yapabilmek veya farklı seçenekleri kolayca karşılaştırabilmek çok yaygındır. Seyahat acenteleri için bu, GDS üzerinden rezervasyon söz konusu olduğunda gerçekten durum böyle değil. Kurumsal yazılımlar tüketici yazılımına daha çok benziyor, seyahat acenteleri, hızlı bir şekilde karşılaştırıp rezervasyon yapabilmeleri için daha fazla işlevsellik bekleyebilirler.

Gelir yönetimi yetenekleri: Yardımcı harcamalar arttıkça ve havayolu şirketleri NDC’yi uygulamaya başladıkça, seyahat acenteleri için komisyonları ve rezervasyon miktarını arttırmak için yeni fırsatlar olacak. Daha fazla para kazanma yeteneği, herhangi bir GDS arayüzünde yeni özelliklerin benimsenmesi için gerekli olacaktır.

Daha fazla içerik seçeneği: Sınırlı içerik çoğu zaman sinir bozucu olabilir. Müşteriler daha fazla seçenek ve seyahat acenteleri görebiliyorlar. Sabre Travel Network, acente ortaklarının, tüketiciye yönelik kurumsal teknoloji dünyasında rekabet etmek için en iyi şekilde konumlandırıldığından emin olmak için bu seçenekleri genişletme sözü veriyor.

Programın tamamı aşağıda yer almaktadır. Kurumsal ortak etkinliğinde yapılan herhangi bir sunumda olduğu gibi, şirketler tarafından perspektifler ve sözler % 100’üdür. Yol haritasının ortaya konulmasıyla birlikte şimdi hepimiz buna göre yargılayabilir ve haritalayabiliriz.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.