Ryanair Holidays Girişimini Askıya Alıyor 0

Ünlü ucuz hava yolu firması Ryanair, Holidays girişimini uygulamaya koyduktan yaklaşık olarak iki ay sonra askıya aldı.

Ryanair Holidays internet sitesinde yer alan açıklamada, şirket, teknoloji ortaklarının screenscraping ve hileli satış gibi aktivitelerde bulunduğunu iddia etti.

Söz konusu paket tatil hizmetinin ortaya çıkışı İspanyol partner, konaklama ve transfer sağlayıcısı Logitravel ile birlikte 2 Aralık’ta Londra’da açıklanmıştı. Ryanair, Tatiller girişiminde World2Meet firmasıyla da ortaktı.

Ryanair yasadışı ekran kazıma suçu ile itham ettiği firmanın ismini ise henüz açıklamadı.

Şirket açıklamada şöyle belirtti: “Ryanair  geçici olarak ‘Tatiller’ girişimini askıya aldığını ve yasadışı olarak ucuz tarifelerden yarar sağladığı belirlenen yazılım sağlayıcı ortağıyla anlaşmasını sonlandırdığını doğruluyor.”

Açıklamada yapılan rezervasyonlara ilişkin ise şöyle denildi: “Şu ana kadar gerçekleşen tüm Ryanair Holidays rezervasyonları güvende olduğu gibi Ryanair mevcut durumda yeni bir yazılım firmasıyla anlaşmasını tamamlamak üzere.”

Ryanair ortaya çıkan problemlerden ötürü müşterilerinden özür diler ve bundan sonra herhangi bir üçüncü parti yazılımın ekran kazıması yapmasında ve ucuz biletleri yeniden satmasına izin vermeyecektir.”

Ryanair, sektördeki diğer firmalardan daha düşük fiyata hizmet verme iddiasıyla, paket tatil pazarını farklılaştırmayı ummuştu. İnternet sitesindeki açıklamaya göre,’Tatiller’ girişiminin yapılan değişikliklerle şubat ayının sonuna kadar yeniden faaliyete başlaması bekleniyor.

Logitravel ise yaptığı açıklamada “Logitravel olarak biz, Ryanair Holidays hizmetine katılmamız istendiğinde bunu büyük bir memnuniyetle karşıladık ve kayda değer zaman kısıtlamalarını göze alarak programa dahil olduk.” dedi.

“Bu süre ise Ryanair rezervasyon sistemiyle direkt bağlantı kurmayı sağlamakla geçti. Ryanair iş modelini ve yöneticilerini oldukça takdir ettiğimiz için de bu projenin bir parçası olmaktan keyif aldık. Öte yandan, Ryanair Logitravel’ı projeden ayırmak konusunda tek taraflı bir karar verdi. Ryanair bu kararı bir aydan uzun bir süre önce vermişti ama buna rağmen biz yeni bir ortak bulunabilmesi için programın bir ay daha devam ettirilmesini önerdik. Bunu yapmamızın sebebi ise Ryanair‘a duyduğumuz saygı ve Ryanair Holidays projesinin en yüksek başarıya erişmesini istememizdi. Son olarak, Ryanair’a gelecekte ‘Tatiller’ inisiyatifi konusunda başarılar diliyoruz.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe