Dubai Havaalanı Yeni Oturma Alanları Dizaynı İçin Koltukları Test Ediyor 0

Dubai Havaalanı Müşteri Deneyimleri Başkanı olan Gideon Ruig; “Bizler her zaman yenilik getirmek ve müşteri deneyimini geliştirmek için yöntem arayışı içerisindeyiz. Airport-wide programının bir parçası olarak, biniş kapılarımızda yolcuların oturma seçeneklerini arttırmak için bazı seçeneklerimizi keşfediyoruz ve müşterilerimizin fikirlerine değer verdiğimiz için Terminal 3’te yolcuları davet ettiğimiz ve koltukları denemelerini sağlayarak ne düşündüklerini öğrendiğimiz bir alan oluşturduk” dedi.

Bu kanıt konseptine uygun olarak yapılan oturma alanı düzenlemesi, yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak üzere; dinlenme, çalışma gibi yolcu ihtiyaçlarına hitap etmesinin yanı sıra birlikte rahatça oturmak isteyen gruplara ve ailelere hitap eden düzenlemeleri de içeriyor. Fakat bu sadece koltuklarla ilgili değil onları saran çevre ile de ilgili.

Ruig; “Bu deneysel yaklaşımların bir parçası olarak daha iyi bir mekan duygusu ile birlikte Dubai kültürünü yolculara yansıtmak için de çabalıyoruz. Tasarımlarımız, otantik Arap Emirlikleri modellerinden esinlenilmiştir” dedi.

İşte tam da bu yüzden Arap Emirlikli sanatçı ve tasarımcı Lootah da ekibe dahil olmuş. Kendisi, 2015 yılında balıkçılıktan ilham alarak yaratmış olduğu “Yaroof” isimli ikonik tasarımı ile biliniyor. Bu tasarım, balık ağlarının şeklini tasvir eden sekizgen çerçeve ve arabesk kalıplara da sahip. Bu kurgulara Dubai deneyimini daha da güçlendirmek üzere kısa öyküler ve süslemeler de eşlik ediyor.

Lootah; “ Beni en çok etkileyen şey Yaroof’un avlanma sürecidir. Kırsal kesimde bir çocukken öğleden sonraları sahilde balıkçıları gördüğümü hatırlıyorum, ağları kıyıya doğru saatlerce çekerken güzel bir tablo yaratıyorlardı” dedi.

Koltukları deneme alanı, Terminal 3’te göçmen kontrol noktasının yakınında ekonomi sınıfı check-in kısmında konumlandırılmış. Müşteri geri bildirimleri birkaç hafta boyunca takip edilecek ve nihai tasarımlar geliştirilirken göz önünde bulundurulacak.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe