Rome2rio, Gözünü Yıllık 100 Milyon Ziyaretçi Hedefine Dikti 0

Seyahat arama motoru Rome2rio, bir mihenk taşı niteliğindeki 100 milyon yıllık ziyaretçi hedefine doğru hızla ilerlediğini bildirdi.

Avustralya menşeli şirket, bu sayının, salt arama modelinden melez bir arama ve rezervasyon modeline geçiş gerçekleştirmek adına ulaşılması gereken ziyaretçi sayısı olduğunu belirtiyor.

Söz konusu geçiş, şirketin kendisini ulaştırma meta arama pazarında yer alan dominant bir oyuncu olarak konumlandırdığı sırada gerçekleşiyor.

Şirket 158 ülkede yer alan 4,800’ün üzerindeki ulaştırma sağlayıcısından alınan rota bilgilerini bünyesinde barındırıyor ve site üzerinden gerçekleştirilecek rezervasyon işlemlerine dair becerileri genişletmek adına ortaklık anlaşmaları imzalamış bulunuyor.

Travelport ile yapılan anlaşma, sitenin 2017 yılının başlarında, belirli pazarlarda doğrudan uçuş rezervasyonu hizmeti sunmasını sağlayacak.

SilverRail ile kurulmuş olan ve yaz döneminde Birleşik Krallık’taki demiryolu seferleri için site üzerinden rezervasyon yapılabilmesini mümkün kılan ortaklığın kapsamı, şimdi Amtrak’ı da içerecek şekilde genişletildi.

Trenitalia ile yapılan bir diğer anlaşma İtalya’daki demiryolu seferleri için rezervasyonların site üzerinden yapılmasını yıl sonundan evvel yapılmasını sağlayacak iken; Almanya, Fransa ve kilit önem taşıyan diğer Avrupa pazarlarındaki tren yolu ulaşımı için rezervasyon seçeneği, 2017’nin başlarında bu ortaklığı takiben sunulacak.

Busbud ve Distribusion ile yapılan anlaşmalar; National Express, Greyhound, Eurolines, Alsa ve Flixbus’u da içeren, başlıca Avrupalı ve Kuzey Amerikalı otobüs operatörleri için rezervasyon olanağını getiriyor.

Şirketin CEO’su Rod Cuthbert, konuyla ilgili olarak şu sözleri söylüyor: “Çok modlu arama becerimiz “Zürih’ten Frankfurt’a nasıl giderim?” gibi soruları olan kullanıcıların oluşturduğu yüksek hacimli ve hızla büyüyen bir trafiği çekmektedir.

“Bu sorguları nitelikli bir biçimde yanıtlamak; çevrimiçi başka hiçbir alternatifin sunmadığı, bir bütün oluşturan hava yolu, demir yolu, otobüs, araç paylaşımı, feribot ve kişisel sürüş seçeneklerini sunmayı gerektirmektedir. Biz bunu yapıyoruz ve bütün ulaşım modlarının tam anlamıyla kapsandığı seçeneklere dair büyüyen talebi görüyoruz.”

Cuthbert ekliyor: “Biz, kullanıcılardan gelen, seyahatlerinin bütün bileşenlerine; yani havayolu, karayolu, konaklama ve etkinlikler bileşenleri için yapacakları rezervasyonlar konusunda güvenebilecekleri çevrimiçi bir kaynak bulmaya yönelik artan talebi görüyoruz.

“Halihazırda, otel rezervasyonları konusunda Booking.com ile aramızdaki harika ilişkiden dolayı memnuniyet duymaktayız ve bulunduğumuz noktada, diğer konaklama türleri, turlar ve etkinlikler için anlaşmalara varma arayışlarımızı sürdürüyoruz.

“Bu kapsamlı kaynağı oluşturarak hem trafikte hem de gelirlerde sürmekte olan güçlü bir büyüme gözlemleme ve çok modlu rezervasyon sektöründeki global lider haline gelme beklentisini taşıyoruz.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.