Realview Dijital, Gezi Rehberlerini Kısa Mesajla İletiliyor.

Dijital yayıncılık şirketi Realview Dijital, merakla beklenen seyahat ve turizm operatörlerinin broşür ve ziyaretçi rehberlerini kısa mesaj aracılığıyla doğrudan gezginlere göndermesine olanak sağlayan PARTICA uygulamasının piyasaya sürüldüğünü açıkladı.

Son yıllarda dijital davranışlarda yaşanan güçlü değişiklikler nedeniyle mobil içeriklerde ve medya harcamalarında büyük bir yükseliş görüldü. Elektronik pazarlamacılar bu yıl için Amerikalıların %73’ünün seyahat seçeneklerine dijital olarak ve mobil cihazları kullanarak erişeceklerini tahmin ediyorlar. Bu durum, seyahat ve turizm operatörlerini okuyucularla mobil cihazlar üzerinden en iyi hangi şekilde bir araya gelecekleri konusunda yeniden düşünmeye teşvik etti. Birçoğu, rehberleri için parmak film (flipbook) seçeneğinden uzaklaşarak mobil pazarla bütünleşebilecekleri etkili ve karlı yeni yollar arıyorlar.

Seyahat ve Turizm operatörlerinin önemsedikleri pazarlama sorunlarına yönelik olarak üretilmiş PARTICA, yayıncıların mobil cihazlar için içerik pazarlamayı güçlendirmesine ve kitle geliştirme stratejilerine yardımcı olması amacıyla en çok talep edilen iki yönlü kısa mesaj, dokun ve ara, yönler için dokun ve kolay baskı dijital reklam dönüşümü gibi basit mobil özelliklere sahip.

Realview CEO’su Richard Lindley; “%99 olan görülmemiş bir açılma oranıyla kısa mesaj içerik dağıtımı kuşkusuz turizm ve seyahat endüstrisi içindeki mobil pazarlama için bir devrim yaratacak” dedi. Lindsey, PARTICA’nın kısıtlı önsürümüyle yakaladığı başarıya yanıt olarak; “yayıncılar okuyucu oranlarındaki artışa, dijital rehberlerin, broşürlerin ve dergilerin keşfedilebilirliğine PARTICA mobili ilk kez kullanmaya başladıkları andan itibaren tanık oldular” dedi.

HWR Medya ve İletişim CEO’su Tom Raggat; “tüm yolcular için yapmanız gereken anahtar kelimeyi yaygınlaştırmak ki biz bilboardlara, trenlerin üzerine, ziyaretçi bilgi merkezlerine ya da havaalanı varış bölümüne ilanlar veriyoruz ve bu sayede Turizm Avustralya için Realview’u denemek isteyenler anında en son HTML5 versiyonu elde edebilecekler. PARTICA’nın kolay kısa mesaj iletim sistemi sayesinde okuyucuların app store’lardan içeriğimizi indirme zahmetine katlanmalarına gerek kalmıyor, bize taleplerini ilettiklerinde mümkün olan en kısa süre içerisinde kendilerine içeriğimizi teslim ediyoruz” dedi.

Seyahat operatörlerinin iki yönlü kısa mesajlara ve bu fırsatlara destek sağlaması, onlara yeni kanallar oluşturmak için de kapılar açıyor; kendilerine reklam verenlerin reklamlarını sunarak gelir elde ediyorlar ve bu sisteme entegre olması yavaş olan diğer operatörleri de teşvik etmiş oluyorlar. Broşür ve rehberler için baskı ve dağıtım maliyetlerinin yükselmesi, birçok seyahat ve turizm operatörünü mobil yayın stratejisini benimsemeye teşvik ediyor. Raggat, mobil alana kayış dolayısıyla operatörlerin daha az maliyetle daha mükemmel geri dönüşler alacaklarını öne sürdü.

PARTICA tanıtımıyla ilgili olarak hüküm vermek için henüz çok erken, Realview, platformunu takip eden ve benimseyen seyahat ve turizm yayıncılarını zaten görüyor. HWR Medya ve İletişim ise, sadece seyahat operatörleri için değil aynı zamanda turizm pazarlaması kuruluşları, reklamcılar ve turizm sektöründe hisse sahibi olanların da ihtiyaçlarının karşılanmasının garanti altına alınması için Realview ile çok yakın çalışıyor. HWR CEO’su Raggat; “ Realview ile mükemmel bir ilişkimiz var ve şu anki baskıların ve dijital platformun erişilebilir bir mobil formun içine dahil olmasını istiyoruz ki bu basılı ürünlerin tamamlayıcısı olacaktır ve tüm paydaşların yani bütçesi ve pazarlama ile ilgili yatırım bilgisi limitli, nereye ve neden yatırım yapması gerektiğini bilmeyen daha küçük mikro turizm işletmelerinin de bundan yaralanmasını istiyoruz, bu gerçekten çığır açıcı bir bir şey” dedi.

Seyahat operatörleri PARTICA ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için http://www.mobiletravelpublishing.com adresini ziyaret edebilirler.

Realview Dijital Hakkında

Realview dijital, dinamik mobil-ilk yayıncılık ve içerik pazarlama çözümleri üretiyor ve içerik sağlayıcıları için net gelir fırsatları yaratıyor. İlerleme üzerine inşaa edilmiş bir iş modeline sahip ve ayrıca teknolojik yeniklerle ilgili olarak ta 17 yıllık bir geçmişi var. Realview Dijital, dijital strateji ve hizmetler için yayıncıların da seçimi. Avustralyalı şirket, şu anda; The New Yorker, National Geographic, Flight Center, Virgin Avustralya ve Sidney Film Festivali gibi uluslararası ve çok çeşitli bir müşteri tabanıyla birlikte çalışıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!