Qatar Airways, Makedonya’nın Başkenti Üsküp’e Direkt Uçuşlara Hazırlanıyor 0

Qatar Airways, uzun zamandır beklenen ve Makedonya Cumhuriyeti’nin başkenti Üsküp’e yapılacak olan, haftalık olarak dört kez gerçekleştirilecek ve 17 Temmuz’da başlayacak olan tarifeli doğrudan uçuşların başlangıç tarihini doğruladı.

Üsküp, Makedonya Cumhuriyeti’nin başkenti olarak; gölleri, dağları ve tarihi şehirleri bünyesinde bulunduran etkileyici manzaralara sahip bu ülkeye uzanan bir geçit olma özelliğini taşırken, şehir hem Osmanlı hem de Avrupa mimarisine ev sahipliği yapıyor. Şehrin ziyaretçileri, Makedonya Ulusal Müzesi’nin tadını çıkarmayı seçebilirken, kırlara doğru uzanmak isteyenler kendi pitoresk kalesine sahip bir göl kıyısı şehri olan Ohrid’i ziyaret edebilirler.

Qatar Airways grubu CEO’su Ekber El Bekir, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Üsküp’e haftalık dört uçuş içeren yeni hizmetimiz, Makedonya Cumhuriyeti’ne giden veya oradan dönen tatil ve iş amacıyla seyahat eden yolcuları birbirine bağlayan global rota haritamıza yapılan, öngörülmüş bir ekleme olma özelliğini taşıyor. Qatar Airways ile bu nokta üzerinden global ağımıza doğru seyahat eden yolcular, modern Hamad Uluslararası Havalimanı üzerinden, yakın zamanda hizmete giren Auckland, Sydney, Krabi ve Windhoek noktaları gibi noktalara sorunsuz bir biçimde ulaşma olanağına sahip olacaklardır.”

Şirket, Birinci Sınıf’ta 12 ve Ekonomi Sınıfı’nda 132 koltuk ile iki sınıflı bir kabin düzenini bünyesinde barındıran A320 model uçakları, Üsküp’e iki yönlü olarak, haftalık dört uçuş takvimine göre hizmete sunacak. Yolcular, 3,000’in üzerinde eğlence seçeneğine sahip kişisel televizyon ekranları ile rahatlarken, Birinci Sınıf’taki yolcular, prestijli Skytrax ödülleri tarafından aday gösterilen, dünyanın En İyi Birinci Sınıf hizmetiyle ağırlanacaklar.

Üsküp’ten, Qatar Airways’in operasyonlarını sürdürdüğü 150’den fazla varış noktasına uçuş yapan yolcular, 100’den fazla perakende ve restoran seçeneğini ve yüzme havuzu, otel ve spa gibi benzersiz hizmetleri bünyesinde barındıran Hamad Uluslararası Havalimanı’nda gerçekleşen hızlı ve kolay aktarmaların tadını çıkaracaklar.

Katar Devleti’nin milli havayolu taşıma şirketi olan ve en genç uçak filolarından birisini yöneten Qatar Airways, en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinin arasında yer alıyor. Bugün, faaliyetlerinin 20. yılını doldurmuş olan Qatar Airways, altı kıtada yer alan tatil ve iş merkezlerine uçuşlar gerçekleştiren 192 uçaktan oluşan modern bir filoyu bünyesinde barındırıyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe