Qatar Airways Adana’ya İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

11: 25’de Adana Havalimanına iniş yapan QR438 seferi için yerel yöneticiler, havaalanı ve devlet görevlilerinin katıldığı bir tören organize edildi.

Qatar Airways’in Ticaretten Sorumlu Başkanı Ehab Amin’nin başında bulunduğu heyet, Katar Devleti Büyükelçisi Salem bin Mubarak Al-Shafi, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, Adana Havalimanı Başmüdürü Ahmet Bülbül, hükümet yetkilileri ve diğer önemli konuklar tarafından Adana Havalimanı’nda karşılandı.

Qatar Airways Grup Yönetim Kurulu Başkanı Akbar Al Baker “ Genişleyen küresel ağımıza eklenmesi çok beklenen Adana’ya ilk direkt uçuşumuzu başlatıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye büyüme için ana hedef alanlarımızdan biri olmaya devam ediyor ve Adana’yı hızlandırılmış genişleme planlarımızda Türkiye’deki önemli varış yerlerinden biri olarak görüyoruz” açıklamasında bulundu.

Qatar Airways’in Ticaretten Sorumlu Başkanı Ehab Amin “Bu yeni hizmetin başlamasıyla, Türkiye ile olan bağlarımızı daha da kuvvetlendirmek istiyoruz. Doha’daki beş yıldızlı merkezimiz aracılığıyla daha fazla Türk vatandaşını 150’den fazla küresel destinasyona bağlamaktan çok memnuniyet duyuyoruz” diye belirtti.

Adana Havaalanı Baş Müdürü Ahmet Bülbül “Yolcularımızı tüm dünyaya bağlayan ve tüm dünyadan yolcuları Adana’da ağırlamamızı sağlayan Qatar Airways‘in Adana seferleri için heyecanlıyız. Devlet Hava Meydanları ve Adana Havalimanı Başmüdürlüğü Qatar Airways’e gereken her türlü desteği veriyor ve beraberce başarılı bir gelecek bekliyoruz” dedi.

Anadolu’nun ve Ortadoğu’nun kesişiminde yer alan Adana, Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri. Adana’ya seyahat eden yolcular, Seyhan Nehri üzerindeki büyülü gün batımlarını hayranlıkla izleyebilir ya da kentin göz kamaştırıcı restoranlarından birinin keyfini çıkarırken, nehir manzarası eşliğinde Adana’nın eşsiz mutfağı tadabilirler. On dokuzuncu yüzyıl Ulu Cami, Saat Kulesi, eski çarşı ve Adana Arkeoloji Müzesi ise Adana’nın en gözde turistik yerleri arasındadır.

Katar Havayolları, 13 yıldır Türkiye’ye başarıyla hizmet veriyor. Havayolu, Qatar Airways’in Türkiye’deki ilk varış noktası olan İstanbul Atatürk Havalimanı’na 2004 yılında hizmet vermeye başladı. O zamandan beri havayolu, muazzam yolcu talebiyle, ülkeye uçuş sayısını düzenli olarak artırıyor.

Katar Havayolları, 2010 yılında Ankara’ya ve Mayıs 2014’te Sabiha Gökçen Havalimanı ile İstanbul’da ikinci havalimanına hizmet vermeye başladı. Ödüllü havayolu, şu anda Doha ve İstanbul-Sabiha Gökçen Havalimanı arasında günlük 3 uçuş, Doha ve İstanbul-Atatürk arasında haftada 10 uçuş, Doha ve Ankara arası günlük uçuşlar gerçekleştiriyor. Qatar Airways, haftada üç kez Adana’ya hareket edecek ve havayolu tarafından işletilen toplam uçuş sayısını haftada 41 çıkacak.

Doha-Adana seferi, 12 Business class, 132 ekonomi sınıfı koltuğa sahip Airbus A320 ile gerçekleşecek.

Adana’ya haftalık üç uçuş gerçekleşmesi, Qatar Airways Cargo’nun gelişmiş Doha merkezi aracılığıyla Orta Doğu, Asya ve Hindistan’a giyim eşyası ve tekstil işletmeleri için verimli bağlantılar sağlayacak. Qatar Airways Cargo şu an haftada iki kez Airbus A330 ile İstanbul seferi ve İstanbul ve Ankara’daki ana havaalanlarına haftalık 38 kargo seferi düzenliyor. Yeni Doha-Adana-Doha rotası ile, kargo taşıyıcı, Türkiye’de pazar payını artırmayı hedefliyor.

Skytrax tarafından 2017 Yılın Havayolu olarak seçilen Qatar Airways yılın geri kalanı ve 2018 için heyecan verici yeni rotalar eklemeyi düşünüyor;  Canberra, Avustralya; Chiang Mai, Tayland; St Petersburg, Rusya; ve Cardiff, Birleşik Krallık bunlardan birkaçı.

Uçuş Planı

Doha-Adana (Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi)

Doha (DOH) ve Adana (ADA) arası QR438 kalkış 07:20 varış 11:25

Adana (ADA) ve Doha (DOH) arası QR439 kalkış 12.25 varış 16:15

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!