Puglia Deneyimi Yaşayın…

Puglia’da seyahat etmek, bütün zenginliklerinin değerini bilen bir bölgenin sunduğu eşsiz ve değişik deneyimlerin kahramanı olmaktır.

İtalya’nın Puglia bölgesinin tanıtımına yönelik bir etkinlik, “Puglia Bölgesi Akdeniz Kültür ve Turizm Bürosu” tarafından 24 Ocak 2013 tarihinde, Grand Hyatt İstanbul Hotel’de düzenlendi. Türkiye’deki turizm acenteleri ve tur operatörlerine yönelik olarak düzenlenen etkinlikte, İtalya’nın en heyecan verici turizm beldelerinden olan Puglia Bölgesi’nin turizm olanakları anlatıldı. Puglia hakkında bilgilendirme ve film gösterilerinin yer aldığı etkinlikte, bölgeye özel yemek ve şaraplardan oluşan özel bir menü otelin ünlü İtalyan Şefi Fabio Brambilla tarafından sunuldu.

Gecede konuşma yapan İstanbul İtalyan Başkonsolosu Gan Luca Alberini, Puglia Bölgesiyle ilgili katılımcılara bilgilerini aktardı ve bu bölgeye giden hiç bir turistin karşılığını almadan geri dönmeyeceğini söyledi. Gan Luca Alberini’nin ardından söz alan Puglia Tanıtım Ajansı Temsilcisi Nica Mastronardi, bölgeyle ilgili ayrıntılı olarak hazırlanan sunumunda, Puglia’nın genel özelliklerini ve turistlere sunduğu imkanlar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Son derece ılıman bir iklimle kucaklanmış deniz, kültürel-artistik miraslar ve antik kasabaların olduğu bölgede UNESCO tarafından İnsanlık Mirası olarak tanınan Monte Sant’Angelo kasabası, “Tarihöncesi Barakalar Şehri” olarak bilinen Alberobello ve Kuzey Avrupa’dan, Müslüman dünyasından gelen kültürel unsurların ve klasik antiğin füzyonundan ve armonisinden oluşmuş başyapıt olan gizemli Monte Şatosu bulunmaktadır.

Doğa ve spor Puglia bölgesini anlatan iki önemli terimdir: antrenman yapanların ve aynı zamanda profesyonellerin hem pratik yapmak hem de eğlenmek amaçlı kullanımına uygun yüksek standartlı ve her türlü konfora sahip 18 delikli 4 golf alanını seçebilme imkânı bulunmaktadır. Sektörün tanınmış mimarları tarafından tasarlanmış, parlak ekolojik alanlar içinde yer alan, üzüm bağları ve badem ağaçlarının arasında kalan gerçek ve kendine has tarzıyla vaha görünümlü prestijli golf alanları, Puglia Bölgesine gelen herkesi cezbeder.

Yiyecek ve içecek kültürü olarak turistlere muhteşem bir olanak sunan Puglia’da, 26 tipik ürün ve 9 Slow mekan aracılığıyla, basit ama kararlı geleneksel gastronominin tipik tatlarını izlemek üzerine kurulu bir güzergâhta gerçekleştirilen tur da yapmak mümkün olabilir. Mutlaka Altamura ekmeğini tatmak üzere Murgia’da mola vermek, sonra Eski Bari’nin kulakçıkları, caciocavallo podolico adlı yöresel peynir, Toritto bademi, Acquaviva’nın kırmızı soğanı ve Gargano’nun narenciyesi ile devam edilmelidir.

Puglia Bölgesinin en iyi otelleri, tarihi ekolojik alanları, en meraklı turistler için bilgiler ve fikirler ile turist operatörleri için teklifleri görmek ve bölgenin bütün özelliklerini keşfetmek için www.viaggiareinpuglia.it sitesine girmeniz yeterli olacaktır. Puglia reality+ sayfalarında bölgeyi gerçeklikler aracılığıyla keşfedebilirken, www.pugliaevents.it ise Puglia Bölgesi’nin etkinliklerini anlatan portalı olarak, kültür ve gösteri ortamında meydana gelen tüm güzel aktiviteler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!