Pegasus’tan Uygun Fiyatlı Priştine Uçak Bileti 0

Pegasus Havayolları, hizmet hayatına başladığı günden bu yana, Türkiye’de en bilinen ve en çok tercih edilen düşük ücretli havayolu şirketlerinden biridir. Üstelik Pegasus, uçak bileti seçeneklerinde sunduğu düşük ücretlerine rağmen; kaliteli hizmeti ve de konforlu yolculukları ile tanınmaktadır. Ayrıca Pegasus, düşük ücretli bir havayolu şirketi olmasına rağmen, zaman zaman ucuz uçak bileti kampanyaları da sunmaktadır.Tüm bunların yanında; Pegasus 2013 yılında büyük bir atılım yaptı ve Türkiye’nin en büyük sivil havacılık uçak siparişini verdi. Bu sayede hızla büyüyeceğini de ortaya koyan Pegasus, ayrıca destinasyonlarını da genişletiyor.

Pegasus Priştine’ye çok uygun fiyatlarla uçma fırsatı sunuyor. 27 Ağustosa kadar yapılan biletlemeler neticesinde, Priştine’ye 26 Ekim tarihine kadar uçabilirsiniz. Bu seferler için Priştine uçak bileti 39,99 Euro olacaktır. Bu ücretler tek yön için geçerlidir ve fiyatlara vergiler dahildir.

İstanbul – Priştine: 39,99 Euro

PRİŞTİNE
Priştine, Kosova’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehridir. Balkan şehirleri arasında en çok bilinen ve ziyaret edilenlerinin de başlarında gelir. Kosova, tarihinde çok savaş görmüş, ancak neticede toparlanmasını bilmiş bir şehir olarak biliniyor. Yakın dönemde yaşanan Kosova Savaşı sırasında da büyük hasar gören şehir, yeniden yapılandırıldı. Savaşın üzerinden geçen 14 yılda yaralarını da mümkün olduğunca saran Kosova’nın başkenti Priştina da Avrupa’nın modern şehirlerinden biri olma konusunda hızlı adımlarla ilerliyor.

Şehirde Arnavut ve Boşnakların sayısı hayli fazladır. Öte yandan az miktarda Romen ve de bir kısım da Sırp yaşamaktadır. Bu oranlar Kosova Savaşından önce oldukça farklı idi. Günümüzde ise şehir Kosova’nın ekonomik, kültürel ve eğitsel anlamda merkezidir. Priştina üniversiteleri ile ünlü bir eğitim kenti olarak da bilinir.

Priştina’nın bir diğer özelliği ise şehirde görülebilecek pekçok yere sahip olmasıdır. Mother Teresa Bulvarı, Yeniden Doğuş Anıtı, Kosova Müzesi, Ulusal Tiyatro Binası, Taş Cami bunlardan bazılarıdır. Öte yandan Priştina’nın renkli pazarları ve sokakları, harika parkları da gezmeye değerdir. Priştina, giderek Balkanların aydınlık yüzlerinden biri olma yolunda ilerliyor ve gelecek vaad eden bir Avrupa kenti olarak karşımıza çıkıyor.

PEGASUS 
Pegasus Havayolları, 1990 yılında İstanbul’da kuruldu. Pegasus Havayolları’nın uçak bileti satış oranları da hayli yüksektir ve Pegasus özellikle vaktinde kalkış oranlarının yüksekliği ile de tanınır. Havayolunun merkezi İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndadır. Pegasus’un ikinci merkezi de Antalya Havaalanı’nda bulunuyor.

Pegasus, 2013 yılı itibarıyla uçuş ağını hayli genişletti ve Sabiha Gökçen’den düzenlediği uçak seferlerine yenilerini ekledi. Pegasus Havayolları; hem yurtiçinde, hem de yutdışında toplam 59 destinasyona uçak seferleri düzenlemektedir. Kampanyaları da son derece takdir toplayan ve ilgi gören Pegasus, Avrupa’da da önemli bir havayolu şirketi.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe